Recept na aroma kameny z mouky pro éterické oleje

Domácí aromaterapeutické kameny

Hodně lidí se mě ptá, jak docílit toho, aby místnosti voněli bezpečnou aromaterapií.

Doma nemají difuzéry, nechtějí aromalampy. Nevadí, můžeme si vyrobit svoje domácí, keramické „kameny“. Tento jednoduchý recept znám z dětství, z pracovní výchovy. Tenkrát mě ani ve snu nenapadlo, že se mi jednou bude hodit.

Výsledný výrobek vypadá jako kameny a zároveň je úžasným nosičem éterických olejů. Nahrazuje keramiku. Lze ho barvit, různě z něho tvořit všelijaké tvary.

Potřebujeme:

½ šálku hladké mouky

Čtvrt šálku soli (používám himalájskou, krásně mi ty „kameny“ obarví na korálovou barvu)

Necelého čtvrt šálku vařící vody

Zalijeme mouku se solí vařící vodou. Mícháme nejdříve polévkovou lžící. Přidáme éterické oleje. Můžeme nabarvit i různými potravinářskými barvami.

Pokud se rozhodneme pro barvy, hněteme kameny v rukavicích, protože v této chvíli je utváříme rukama. Pokud těsto lepí, přidáme hladkou mouku. Uhněteme těsto, z kterých vytvoříme „kameny“. Velikost si volíme podle záměru.

Necháme uschnout u radiátoru. Buď na pečícím papíře, anebo já na zapékací misce.

„Kameny“ uschnou, ztvrdnou, voní a jsou krásným dárkem. Jejich výhodou je, že na ně můžeme průběžně kapat opakovaně éterické oleje ve chvílích, kdy jejich vůně vyprchá.

Zároveň se jako dekorace, například v misce s drahými kameny, ztratí. Pokud nás přestanou bavit, jsou ekologicky odbouratelné a lehce si můžeme vyrobit nové.

Tvoření je radost a tento výrobek zvládne i malé dítě. A vyrobit někomu dárek, to je cennější než ho koupit.

Xenie Bodorík Pilíková
Jsem aromatolog. Ukazuji lidem alchymistickou cestu od bylinek k vůním. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. Můj příběh si přěčtete tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů