Aromaterapie, duše, archetypy a symboly

Symboly jsou všude kolem nás. Věděli jste, že v našem životě se ukazují různé symboly a ty nám probouzejí naši intuici, která nás následně, pokud symbol pochopíme, může vést k většímu štěstí a spokojenosti? Že nás symbol může doslova vytáhnout z životních "sraček"?

Den věnovaný éterickým olejům z hlediska aromaterapie, archetypů a symbolů. Nacítíme se na neznámé éterické oleje ve tmě, za zvuku tibetské mísy, a pokusíme se naladit na příběhy vepsané do vůní. Tento kurz je o propojení éterických olejů a archetypů podle Junga, kterého zbožňuju. A budete se divit, ale i Goethe v tom všem má co říci...

17.8. 2024 sobota, Brno Bystrc u nás v lese od 10 h do 17 h. Cena je 2100 Kč a ta obsahuje vše, viz text. 

Co je to symbol?

Symbol – (z řec. symbolon = směs, poznávací znamení, odvozeno od symballo = spojuji) – obecně je to pojem, gesto, děj, zvuk, věc, geometrický obrazec, barva, apod., co prostě reprezentuje něco jiného, například nějakou myšlenku.

Luna v astrologii symbolizuje Duši. Luna je symbolem našich stínů. Matka, péče, rodina. To vše může symbolizovat Lunu. 

Malá ochutnávka - krátká přednáška o symbolu lebky

Malá ukázka o tom, co je to symbol se můžete podívat v tomto videu. Prožitky, nové informace. Video s krátkým povídáním. Abyste si udělali malý obrázek o tom, jak to může na kurzu vypadat. V tomto videu popisuji symbol lebky, který vás vyloženě nadchne. V rámci 24 denních adventních vysílání, které mívám od roku 2018 v uzavřené skupině Přírodní lékárna aromadary na facebooku vždy v datumu od 1.12. do 24.12, jsem nahrála toto video o symbolu lebky. Původně mělo být pouze pro online kurz Labyrint duše, klikněte zde o co jde: Online kurz Labyrint duše

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Co je to archetyp?

Archetyp znamená nějaký vzorec. Samotné slovo archetyp pochází z řeckého „Arche“ a znamená původ. Takže archetyp je něco jako prapůvod. 

Carl Jung je zakladatel jungiánských archetypů. Byl švýcarským psychologem, který věřil, že každý žijeme ve svých osobních mýtech, máme nějaké myšlenkové vzorce, které sídlí v našem kolektivním nevědomí, v naší kultuře. A tyto vzorce se vyjadřují nějakým jedinečným způsobem v každém z nás prostřednictvím příběhů. Tyto příběhy mají svůj původ většinou v mytologii, což mě fascinuje. Existuje mnoho důkazů, které ukazují, že tyto mytologické příběhy, se kterými se nevědomky spojujeme, se v nás vyjadřují obvykle buď tím, že k nim pociťujeme odpor, nebo tím, že s nimi ohromně rezonujeme. A díky odporu nebo rezonanci jsou pro nás lupou k prozkoumání naší Duše.

Například pryskyřice kadidla, která je na fotce je archetypem znovuzrození. Hrdiny. Toto vše a více vás čeká na kurzu Aromaterapie, duše, archetypy a symboly. 

Zkusíte si, jak se dívat na sebe pomocí vůní, příběhů a to tak, abyste viděli a poznali něco víc o tom, kdo jste. Abyste pomocí vůní hlouběji porozuměli sami sobě.

"Kdybychom dokázali jasně spatřit zázrak jediné rostliny, pak by se nám změnil celý život." Buddha. 

Co nás čeká:

  • Zkusíte si test nosních dírek a vysvětlíme si jeho význam ve vnímání vůní. 
  • Probereme spiritualitu rostlin podle Goetha od kořenů až po květy. Koruny u stromů.
  • Nacítíte se do osmi, pro vás neznámých, éterických olejů z hlediska jejich Duše, archetypu a příběhu po tmě, za zvuku tibetské mísy, na kterou budeme hrát. Číslo osm patří badyánu, vesmíru, nekonečnu, osudu. Pokud vás zajímá koření, tak ukázku mám video klikněte zde
  • Pokusíte se rozkličkovat zprávy, které vám přišly během naciťování.
  • Dozvíte se jak podpořit naladění na sebe s vůněmi. A těch éterických olejů pak bude hodně! Plný kufr. 

U nás v lese nad naší hlavou během kurzu

Cesta k nám do Brna Bystrc  je velmi rychlá a jednoduchá. Z hlavního nádraží  tramvají to k nám trvá půl hodiny na konečnou zastávka Brno Bystrc Ečerova. Pro ty, co se nevyznají jsme na telefonu a přijdeme naproti. Klienti jsou nadšeni jak přístupem MHD, tak autem. Máme velké parkovací místo, takže i ten, který neumí parkovat to u nás zvládne bravurně. 

  • Dozvíte se příběhy, legendy a propojení k jednotlivým éterickým olejům, takže nám docvaknou různé souvislosti.
  • Poznáte vzácné a neznámé éterické oleje, které si i očicháte. Například: různé druhy kadidel, muškátový oříšek, oud, leknín, aksamitník, puškorec, khella, pelyněk, andělika a další.
  • Krátce nahlédneme do symboliky čísel (kvůli míchání éterických olejů.) Viz nahoře zmínka o čísle osm. 
  • Namícháte si olejový archetypální parfém do krásné lahvičky.

Každá rostlina má svůj úkol, svoje poslání... a v éterickém oleji se několikanásobně zvyšuje. Rostlina musí totiž nejdříve zemřít, aby se z ní stala vůně v podobě éterického oleje. V éterickém oleji se nachází jiné látky, než v čaji. Vidět je to například na řebříčku nebo heřmánku modrém, kdy čaj má normální barvu, ale po vydestilování éterického oleje má tento barvu modrou, viz fotka. 

No a o přízemní věci, jako je třeba jídlo... tak o ty je též potřeba se postarat!

K dispozici budou po celý den naše aromaterapeutické vafle z  éterických olejů a našich destilovaných květových vod.

Dále různé kávy, bylinkové čaje, domácí sirupy. 

Polévka z ohně. Protože budeme mít rozdělaný oheň a můžeme po kurzu u něj sedět a ještě si povídat. Účastníkům se od nás nechce po kurzu odcházet, jak je jim dobře. Nabízíme i opečení špekáčků, protože to účastníci milují. Vzpomenou si na své dětství a někteří mívají u nás v očích slzy štěstí. 

KDY: 17.8. 2024 sobota

ČAS: od 10 h do 17 h

KDE: u nás v lese Brno Bystrc. Po zaplacení vám pošlu email s informacemi, jak se k nám dostanete. 

CENA: 2100,- Kč - ceně skripta, občerstvení, jídlo, namíchání parfému podle archetypů, dárek pro Duši.

ČÍSLO ÚČTU: 35-430 608 0267 / 0100

K platbě uveďte svoje jméno, ať mohu platbu zařadit ke konkrétnímu jménu. Jméno uveďte takové, jaké chcete mít na osvědčení. 

Pokud o kurz máte zájem, napište mi sms buď na můj telefon 731576577, anebo na můj email: xpilikova@seznam.cz

Tak 14 dní před začátkem se vás znovu zeptám, jestli váš zájem o kurz platí. Pokud ano, budu chtít kurz zaplatit.

4 dny před začátkem kurzu pošlu veškeré informace, včetně popisu cesty jak se k nám dostanete. Čtyři dny před začátkem proto, že když jsem poslala email dříve, tak mi stejně účastníci znovu psali, že email nemohou pak najít, ať ho pošlu znovu. 

Cesta k nám do Brna Bystrc  je velmi rychlá a jednoduchá. Z hlavního nádraží  tramvají to k nám trvá půl hodiny na konečnou zastávka Brno Bystrc Ečerova. Pro ty, co se nevyznají jsme na telefonu a přijdeme naproti. Klienti jsou nadšeni jak přístupem MHD, tak autem. Máme velké parkovací místo, takže i ten, který neumí parkovat to u nás zvládne bravurně. 

Účastníci se naciťují za tmy na éterické oleje

Účastníci se naciťují za tmy, při zvuku tibetské mísy, na éterické oleje, které neznají. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video