Homeopatie
V živém vysílání jsme si povídali, jaký je rozdíl mezi konstituční a akutní homeopatií.
- Můžu akutní homeopatii zvládnout i když jsem naprostý laik?
- Pomůžu jako maminka akutní homeopatii svému dítěti?
- Je bezpečná?
- Jak ji mám uchopit?
- A mnoho dalšího.
Odpovídaly jsme na spoustu vašich dotazů zkušenostmi z praxe. Je potřeba si uvědomit, že i akutní homeopatie vyžaduje určité studium, které je minimálně na 5 víkendů.
Odkaz na kurz akutní homeopatie s Ivou Valentovou klikněte zde.
Nicméně určitě můžeme začít hned teď. A to je cílem našeho živého vysílání - nadchnout vás, vyvolat zvědavost bezpečného užívání a následným zařazením homeopatie do každodenního života.
Do žívého vysílání v naší uzavřené skupině Přírodní lékárna - aromadary přijala pozvání Ing. Iva Valentová.
Kdo je Ing. Iva Valentová?
V roce 1994 jsem se poprvé setkala s homeopatií a toto setkání mě ovlivnilo natolik, že se jí od té doby věnuji stále intenzivněji. Kromě praxe klasického homeopata jsem od roku 2001 působila jako kmenová lektorka brněnské Homeopatické fakulty, kde jsem přednášela homeopatii profesionálům i laikům (kurzy akutní homeopatie). Jako hostující lektor jsem přednášela na Slovenské akademii klasické homeopatie MUDr. Vladimíra Petrociho v Bratislavě.
Jsem spoluautorkou knih:
Akutní materia medica – homeopatická léčba (Brno, 2004) a Bachovy esence v homeopatii (Brno, 2009).
Vedle příspěvků do odborných časopisů, zejména Homeopatických listů, vydávaných Českou lékařskou homeopatickou společností, jsem se aktivně zúčastnila několika homeopatických kongresů v Praze a v Bratislavě.
Kromě pravidelné přednáškové činnosti se věnuji překladům homeopatické literatury: do češtiny jsem přeložila několik zásadních děl předních světových homeopatů-lékařů, např. Frans Vermeulen: Houby a lilie v homeopatii, Tinus Smits: Inspirující homeopatie, čtveřice výukových skript Massima Mangialavoriho, Anne Vervarcke: Vitální přístup, Rajan Sankaran: Schéma.