Éterický olej, který mě oslovil. Když jsem o něm začala psát, případně jsem ho použila na mých kurzech a měla o něm malou přednášku na našem setkání zdarma pro mé účastníky mých online kurzů:

velmi lidi zaujal.

Ten název Osmanthus přátelé, nebude o nějakém tmavším herci nebo hřebečkovi, ale o rostlině, z které mám doma éterický olej získaný formou absolue s názevem Osmanthus.

Co to je absolue a spoustu zajímavostí, zákonitostí aromaterapie učím v mém online kurzu Vstupní brána k srdci aromaterapie zde:

Co to je Osmanthus

Osmanthus se používá v lidové medicíně v Asii už několik tisíc let. Její český název je Vonokvětka. A ten název je trefný! Květy se prý používají na ovonění čajů a je to keř až strom. Díky vůni získanou formou absolue od Aroma ateliéru teď chci tento keř v jiném kultivaru zkusit zasadit do stálo zeleného živého plotu.

V Asii je květinou srpna, přátelé.

Symbolika Osmanthusu

Symbolizuje:

 • lásku
 • romantiku
 • páry, které chtějí mít dítě bez této vůně prostě odteď nemohou být… Pomáhá neplodným párům, kteří jsou zdraví a přesto nemohou počít. Pomáhá počít. 
 • pomáhá zvýšit sebevědomí, jeho vůně je taková jako meruňka, oud, kozlík… takové slaďounké, něžné, silné ho.ínko
 • Používá se do posvátných parfémů.

Použití Osmanthusu

 • Je proti šokům
 • Úzkostem
 • Bolestem a to hlavně díky biochemickým látkám eugenol a geraniol.
 • Má celkem složité biochemické složení, úplně mě to fascinuje.
 • Úžasně působí na plíce, kašel, bolest bříška.
 • Mohl by být použit jako silná pomoc při nádorových onemocněních.

Já jsem se do něj zamilovala na první ňufnutí. Co ňufnutí, Jen jsem mírně prošla kolem…a osmanthus musel být můj. Nemohu se od něj odtrhnout.

Vnímám, že dokáže uhladit ostny kleteb, útoků, úzkostí a strachů. Ta vůně nevoní každému. Je hluboká. Je hluboká jako příběhy bolestí lidí, kteří touží být milovaní, touží si žít v klidu a spokojenosti a nejde to, protože kolem nich jsou bouře, které je nenechají na pokoji.

Osmanthus vůně je průvodcem ve chvíli, kdy musíte vstoupit do temného lesa a nevíte, co bude, co vás čeká…

S touto vůní k vám přijde jen to, co potřebujete jako nejlepší možné v tu chvíli vašeho života.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů