Máme tady pozdim a s ním i nádherné Ocúny podzimní. Pozor na něj, přátelé. Ocún je jedovatý nejenom pro člověka, ale i pejska, kočky a koně.

Rostlina obsahuje řadu alkaloidů, z nichž nejnebezpečnější je kolchicin. Prý si ocún lidé často pletou s medvědím česnekem a díky tomu umřou nebo ochrnou.

V lékařství se používá ve velmi malém množství. A já ho znám například jako účinný homeopatický lék na dnu a revmatismus. Nicméně na předepsání homeo léku je zapotřebí zajít za homeopatem.

Pro mě ocún na louce viděti, podzim, ztišení a klid znamená. A také blížící se dušičky… Čas, kdy končí radovánky venku a spousta lidí, kteří nejsou propojeni sami ze sebou nevydrží sami ze sebou a otevřou se „Pandořiny skříňky“.

Není to trest. Je to prostě proces. A tak se ponoříme do jedovatých záležitostí, stravujících naši Duši.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů