Světlušky a svatojánská noc

Blíží se magická, Svatojánská noc. A už brzy uvidíme večer poletovat Světlušky. 😍 Je léto.

Světluškám se říká i svatojánky. Jsou nositelem světla.

Světlo mají umístěné na zadečku. Asi nám tím chtějí naznačit, že ty naše psycho sračky jsou vlastně hlavním světlem našeho života. Že bez nich bychom nebyli tak silní?

Světluška má ten hlavní obdiv lidí v zadečku

Světluška je opravdu světlo na konci tunelu. A toto světlo dodnes neumíme napodobit. A už vůbec ne vyrobit. Pro vědce je stále záhadou.

Spirituální význam světlušek

Světluška je symbolem vnitřního klidu a svobody. Ovšem co to znamená?

Když bychom chtěli Světlušku chytit, bolestivě nás kousne. Zkuste si chytit klid. To nejde. Jde jen tak být, sledovat, na nic netlačit a kochat se. A to i ve chvíli, kdy se chceme někam hnát, něco nebo někoho měnit. Nejde to. Bude jako světluška. S povzdálí nás nechá kochat se, ale jakmile se přiblížíme víc, než je zdrávo, zhasne. A když neposlechneme, pocítíme bolest.

Když se Světlušky milují (páří), tak pokud sameček uvidí během aktu jiné světýlko, okamžitě se žene za jinou samičkou. Světlo tedy není vždy to, co bychom potřebovali. Někdy je lepší i tma. 😍

A znáte pohádku Broučci? Když tam zemřel světluškový chlapeček, vyrostla sedmikráska. Když holčička, sedmikráska měla růžové lístečky.

|O sedmikrásce jsem psala zde.

Sedmikráska, symbol obrovské síly. Ať po nás dupe kdokoliv jakkoliv, vždy vstaneme a jdeme dál… 🧚‍♀️

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů