I já trpívám na deprese, přátelé… Už ROZHODNĚ méně než dřív, ale i tak mě mrška někdy dostihne. A jaká je pomoc?

Za ty roky už mám naštěstí u sebe zkušenost, že jak přišla, tak odejde. Spouštěč u mě byl vždy jiný. Třeba uprostřed veselí jsem vzala lžičku, že budu jíst a najednou temno. Slzy. Těžko na srdci.

Deprese je široký pojem, je individuální a taky si můžeme přečíst, že když se moc sebelitujeme, máme depresi. Anebo máme ho.no co na práci, tak máme čas se patlat v blbostech a pak máme depresi.

Omyl přátelé. Deprese je depresivní v tom, že nikdy nevíte. Nevíte kdy přijde. Nevíte, jestli odejde. Nevíte, proč se tak cítíte.

Co je to deprese?

Ono už to slovo: „deprese“ znamená v překladu: „tlačit dolů“. Je to jakási energie z minulosti, která se tlačí do přítomnosti. Tlak způsobí bolest, a ta bolest zamezí pohyb.

Proto je pro mnoho lidí velmi těžké, dostat se z deprese. Čili z těch pocitů, které jsou v nás a pokud je neřešíme, tak se občas přihlásí o slovo. Tato energie je složitá a těžko uchopitelná, proto se z ní dá mnohdy těžko vyhrabat. Je to takový „mozkomor“ (ano, velmi miluju Harry Pottera).

Myslím si, že hlavním problémem v této situaci je víra, že máme problém, ale ten nejde nijak vyřešit. A v této chvíli je prostě dobré, to přijmout. Byly doby, kdy jsem dokázala jen ležet na zemi. V depresi už nejsou slzy. Slzy, ty jsou krásné. Uleví, člověk se pak třeba i naštve, což je super protože se rozhýbe energie, člověk se pohne a dokáže depresi zvládnout. Jakmile už není síla vstát, je to konec. Hodně je tento stav vidět u starých lidí.

Co pomůže? Nevím. U mě meditace. Moje práce. Jdu do práce, ve tmě masíruji při spirituální hudbě, ňufám vůně, kterými je prostoupena celá má provozovna za ty roky, a pomalu moje energie stoupá nahoru. ❤️

Mám to štěstí, že mám plný diář, s klienty mám většinou už vztah blízký přátelství, těší se na mě a to mě DONUTÍ zvednout tu prdel a něco dělat. Myslím si, že díky tomu jsem nikdy neklesla úplně. Ono i když se to může zdát těžké, je potřeba, co potřeba, my MUSÍME (tady je to slovo na místě, jinak to nejde) si naplánovat věci, které musíme udělat, a dodržet je, i když se nám nechce.

Deprese nejsme my, ale energie, která se nás snaží zaplavit a nezaslouží si, abychom ji dávali svou pozornost více, než je nutné. Lidé, kteří jsou zvyklí na dlouhé záchvaty deprese, se musí znovu naučit žít. Krůček po krůčku. Výhodu mají ti, kteří nejsou upsáni jen materialistickému světu, ale věří i na něco mezi nebem a zemí. Nebavím se tady ale o těch, kteří vidí katastrofy za každým rohem a ve všem. Tito potřebují odbornou pomoc lékařů.

Různě techniky a pomoci jak žít šťastně probírám v mém online kurzu Labyrint duše, klikněte zde:

Ono se někdy stav deprese nedá zvládnout bez prášků. Mě prášky minuly. Pomohla mi homeopatie a Iva Valentová z www.uroboros.cz

Přeji nám všem, abychom dokázali zvládnout stavy deprese. Není to jednoduché, ale jde to. 🙏😍

Deprese je super kámoš. Zklidní a pomůže si ujasnit, co je potřeba v našem životě změnit. Když se zaměříme na tu změnu, znovu naskočíme na krásu života a s větší hloubkou, pokorou a soucítěním zvládneme každý den pomáhat svému okolí dělat život hezčejším.

To nejsou kecy. To je můj návod, jak žít šťastně.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů