Tuto tinkturu používám i vnitřně. Dávám si tak 2 kapky. Narozdíl od éterického oleje je tinktura bezpečná pro vnitřní užívání.

Jak vyrobit tinktury zde.

Také se v tinktuře, která je vyrobena z pryskyřice rozpustí jiné látky, než jaké se dostanou destilací do éterického oleje z kadidla. Tímpádem má podle výzkumů účinky i na rakovinu. Studie a krásný článek na toto téma zde.

Kadidlovník strom focený přímo v Ománu, kde jsou vzácné stromy k vidění

Éterický olej z kadidla není až taková hitparáda na rakovinu. Látky jako je kyselina bosvelová se destilací do éo nedostanou. Kyselina bosvelová je příliš těžká na to, aby se při destilaci dostala do éterického oleje. Proto éterický olej z kadidla obsahuje 0%. Více druhů éterického oleje z kadidla probírám v mém online kurzu Vstupní brána k srdci aromaterapie.

Vždy se poraďte se svým lékařem přátelé o vhodnosti použití při závažném zdravotním stavu.

Výroba tinktury z kadidla

Tinkturu z kadidla lze vyrobit velmi jednoduše. Stačí k tomu mít vysokoprocentní alkohol a kvalitní pryskyřici z kadidla. 

Čím je kadidlo světlejší, tím je kvalitnější. Alkohol vodka je málo, má jen 45%. Buďte v pohodě, tinkturu užíváme stejně po kapkách, ne litrech. 

Pryskyřici dáváme celou, není potřeba ji v hmoždíři drtit. Ona se časem v tom alkoholu úplně rozpustí. Prostě vložte pryskyřici kadidla do alkoholu a je to.

Použití tintury z kadidla

  • Do krémů
  • Šampónů
  • Rozprašovačů
  • Spirituálně
  • Na zklidnění
  • Na spaní
  • Proti zánětům
  • Proti dráždivému suchému kašli

Nemusím ani nic hulit. Mám kadidlo. 

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů