Netřesk střešní, třeskutě silný na bolest

Znáte Netřesk přátelé?

VYNIKAJÍCÍ na zánět středního ucha. Jakmile mě začne pobolívat ucho, hned se vrhám na netřesk.

Jaký netřesk se používá?

Nejlepší je prý na používání ten střešní. Jak mě učila moje učitelka bylinek, Věra Žďárská z Bylinkové zahrady ve Valticích, je to netřesk ne z třešní (třešně), ale střešní (střecha). V análech ale najdeme, že léčivé účinky mají všechny.

Vždy si ustřihnu kooouusíček netřesku a v misce ho rozmňágám. Tu šťávu, extrakt, tím si napatlám ouško. Většinou mám úlevu hned, ale dělám si takovou týdenní kůru.

Také málokdo ví, že je perfektní na spáleniny. Opět používáme šťávu.

Je i jedlý. Ty mladé lístečky se používájí do salátů. Můžeme naložit do medu.

Pokud trpíte na kuří oka, tato šťáva z netřesku je na ně jak dělaná. Vytříská kuří oko na to tata. Pokud máte v blízkosti i jitrocel, tak ten je také výborný, na kuří oka, spáleniny, řezné rány. Klidně si ho přidejte k netřesku. 

Opět – rozmňágáme jitrocel s netřeskem a přiládáme, patláme, balíme, mažeme. No a pokud je nablízku i řebříček, tak není co řešit. Ale stačí i jen jedna z jmenovaných bylin a řezná rána nebo nějaká ta bolístka zmizne.

Kvetoucí netřesk – kvete když se mu nedaří. Z toho je boží udělat „bachovu esenci!“

Netřesk používám i na pohmožděniny, otoky.

Přidávám do svých domácích krémů na pleť, konkrétně na zesvětlení pleti. Ovšem na zesvětlení pleti mám vynikající účinky s éterickým olejem z cistu a na plné čáře v tom zesvětlení u mě vyhrává citrónová štáva.

Každopádně přátelé, používejte Netřesk jak se dá, i čaj, tinkturu, macerát… na myomy a cysty. Protože pokud to s námi netřeskne, tak budeme žít šťastně až do smrti. Velkému Třesku zdar!! 

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů