Tkáňové soli – zkušenosti

Zkušenost, kterou sdílela moje skalní, milovaná klientka v naší uzavřené skupině Přírodní lékárna aromadary.

DĚKUJI. 

Hezký večer všem!

Poslední dobou jsem se setkala se skvělými účinky tkáňových solí, takže jsme se s Xenií domluvily, že se s Vámi podělím o nějaká ta zjištění. Příspěvek je delší, ale třeba někomu z vás pomůže.

1) Nachlazení u školkových dětí

  • Podávám Ferr Phos na boj se začínajícím zánětem co 15 minut, s doplněním Kali Mur (minimálně 2 tabletky) na podporu sliznic a případně s přípravkem Vitaglucan (jedná se o hlívu ústřičnou v alkoholu, takže dětem je dobré namíchat s nápojem). Následující den většinou není po infektu ani památky.
  • Když se infekt nepodaří zkrotit, při bílém hlenu (z nosu, v kašli, ale třeba i při tekutině ve středním uchu, pokud ještě nepraskne) co 15 minut sáhnu po Kali Mur (lze ještě podpořit pár tabletkami Ferr Phos). Pokud je hlen už žlutý, zelený (nebo ucho prasklo a vytéká z něj hnis), je nutné podávat Kali Sulph (s doplněním Kali Mur), dokud hlen nezbělá či rovnou nezprůhlední. Měla jsem tu čest vidět zahlenění měnit barvu během dvou, tří hodin. Pravda, někdy jsou bacily silnější a tělo potřebuje i přes dodané minerály více času, ale určitě stojí za to si vyzkoušet. To pak doplňuju ještě tinkturou z lichořeřišnice větší, která si poradí nejen se zánětem dýchacích cest, ale i se streptokoky.
  • Jako prevenci dávám dětem v době školkových nemocí (podzim až jaro) 2 tabletky Ferr Phos a 2 tabletky Kali Mur jako prevenci. A málokdy je něco „skosí“.
Tkáňová sůl Ferr Phos – jedna z nejvíce používaných tkáňových solí

2) Únava

  • Při akutním vyčerpání (ať už při učení, při řízení auta, nebo z přemíry maminkovských úkolů) vezmu pár tabletek Kali Phos. Nástup je přímo raketový, úlevu cítím opravdu rychle.
  • Pokud jsem dlouhodobě vyčerpaná, naprosto vysoslá, hodí se brát Calc Phos (např. 2 týdny 4 tablety, a pak 2 tablety denně, dokud nesním všechny tabletky v krabičce). Jen tak mimochodem, tato sůl je naprosto skvělá pro děti (podporuje jejich zdravý vývoj od zoubků, přes kosti až po psychickou pohodu, pomůže např. i s bolavými nožičkami, když rostou) a taky pro budoucí maminky.
  • Když nemůžu večer usnout, protože jsem vynervovaná (únava z napětí), vezmu pár tabletek Mag Phos. Ty použiju taky v případě, že mám krizi a začíná mi migréna nebo třeba PMS. Udělám si rovnou horkou sedmu – rozpustím 7 tabletek v teplé vodě a popíjím po doušcích (nástup velice rychlý v akutním podání a výsledky jsou vidět i při pravidelném podávání dlouhodobém – 2 tablety denně). Tyto tabletky si děti oblíbily, když nemůžou usnout, protože pořád na něco myslí a třeba mají navíc „nervózní nohy“ (2, 3 tabletky a dumlají jako miminka).
  • Pokud jsem dlouhodobě vyčerpaná a projevuje se to hlavně tím, že ráno nemůžu vstát z postele, nic se mi nechce, je mi pořád zima a kůži a sliznice mám navíc vysušené, zkusím chvíli užívat Nat Mur.

Pokud chcete porozumět a znát tkáňové soli, mám online kurz zde:

3) Vyhřezlé plotýnky

  • Nejdůležitější je správné cvičení pod dohledem fyzioterapeuta, které bohužel žádné tabletky a vitamíny nenahradí. Ale skvěle je doplní Silicea, základní sůl na podporu „zhuntovaných“ plotýnek. Ale pozor, nemůže ji každý – postupně vypudí jakékoliv cizí předměty z těla (implantáty, šrouby či kovové destičky, někdy i špatně vyrobené plomby, může i antikoncepční prostředky). Dál je moc šikovná Nat Mur (do vyschlých plotýnek začne pumpovat vodu) a Calc Fluor, případně i Calc Phos (hlavně tehdy, pokud už o sebe dřou jednotlivé obratle). Výsledky byly citelné už po týdnu používání, ale potřeba je brát minerály dlouhodoběji. (Doplnili jsme ještě homeopatický lék Hypericum, protože došlo ke skřípnutí nervu).

4) Lupénka

  • Skvěle se nám osvědčily Kali Sulph a Nat Sulph (které krásně doplní ještě Nat Phos a Nat Mur k celkové očistě těla). Je nutné je brát dlouhodobě (alespoň 3 týdny 4 – 6 tablet, pak 2 tablety denně), i několik měsíců. Rekuperaci vnitřní cestou lze podpořit také kosmetikou s obsahem tkáňových solí (např. tělový krém).
Zkušenost lidí s tkáňovými solemi a jejich účinky je k nejvíc

A ještě bonus: Štítná žláza

  • Doplňková sůl Iodium mi během pár dní ulevila, když jsem kvůli tlačící strumě nemohla spát a i přes den mi kazila dojmy z bytí. Dozvěděla jsem se, že trpělivému dokáže výrazně pomoci i při hormonálních disfunkcích ŠŽ (hypo i hyper).
Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů