Vnitřní užití éterických olejů – oregáno

Oregáno nás při naší domácí destilaci byliny na hydrolát a éterický olej, velmi šokovalo.

Na fotce je díra v polystyrenu. Na tom jsme měli položen džbán, do kterého při destilaci kapal hydrolát (květová voda) a na něm jsme oddělovali éterický olej, když jsme ještě před lety začínali s destilací bylin na hydroláty a éterické oleje.

oregano-pozirac-vyzirac.jpg
Díra obrovská…a to dělá i vevnitř těla

Ta modrá barva je z řebříčku. Ta díra je z oregana. Už jsme destilovali spoustu bylinek, ale jediná takto vyžírající reakce byla z oregana.

Ovšem například fenykl, ten nám zase vyžral barvu z dřevěného stolu. Ukápla kapička – a bylo po barvě.

Éterické oleje jsou velmi silné. NEPODÁVÁME je vnitřně, dbáme na správné ředění a určitě v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NESMÍ éterický olej vnitřně děti a těhotné. Pokud vás toto téma zajímá, nabízím online přednášku o užití éterických olejů vnitřně zde. Informace a shrnutí, které vám dají cenné poznatky a smysl.

Oregánový éterický olej je veliký pomocník, který pomáhá proti všem infekcím, zánětům, je výborný na kašel, bolest. Je super hormonální stimulant. Je prostě super. ALE NEUŽÍVÁME HO VNITŘNĚ!!! Můžeme si ho například v 1% ředění namíchat do rostlinného oleje na mazání při angíně.

Také jsme byli na destilaci oregána v Chorvatsku u místního destiléra éterických olejů. I on se nám zmínil o tom, že tymián je proti oregánu slabý čajíček. Když dává na analýzu tymián a oregáno,tak oregáno obsahuje 45% karvakrolu. Síla jako prase přátelé.

Proto určitě oregáno nebereme vnitřně. Je mi vždy dost blbě, když vidím na netu doporučení vnitřního užití třeba ROK!! V KUSE!!!! 

Pokud pár kapek hydrolátu s éterickým olejem dokáže vyžrat díru do polystyrenu, dokáži si představit, co dělá se sliznicemi v těle. Co játra, ledviny? KATASTROFA. 

A tak zpovzdálí sleduji ty, co berou éterický olej z oregána vnitřně delší dobu v kuse…. a čekám. 

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem aromatolog, klinický aromaterapeut a homeopat. Ukazuji lidem alchymistickou cestu od bylinek k vůním. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Chcete si umět pomoci v nemoci?

Například pomocí tkáňových solí?

Anebo aromaterapie? 

Zajímá vás magická síla koření pro tělo a Duši? 

Nabídka a přehled všech online kurzů, takový rozcestník klikněte zde. 

A pokud nás chcete poznat osobně, jsme vám sympatičtí, můžete k nám zajít na nějaký odborný  nebo zážitkový kurz sem:

těšíme se na živé setkání s vámi

A nakonec, kdo má zájem být informovaný jako první o mých online kurzech, nechť vstoupí sem a svobodně se rozhodne.

Ať je naše setkání ku prospěchu nás všech. 

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů