Byla jsem upozorněna, že název Zlatý déšť pro tento keř není správně. Že se správně nazývá Zlatice.

https://www.magazinzahrada.cz/zlatice-a-zlaty-dest/

(pro některé léta zlatý déšť, ups. Děkuji za osvětu Barboře Svobodové) . 

Na fotce je můj výhled z okna. V roce 2006 jsem si kolem bytu rozsadila co to šlo zlatici. Miluju ji a je i nesmírně ochranná. Květy pojídám, dělám si z ní sirup. Recept dodám. Zlatice je totiž antibiotická a vynikající při nachlazení, horečkách.

Tinktura ze zlatice a koronavir

Zlatice (bylinná tinktura – Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný extrakt z plodu léčivé rostliny zlatice převislé.

Zlatice převislá (Forsythia suspensa, čeleď olivovníkovité – Oleaceae, SK: zlatovka previsnutá) současné době (r. 2020) se v Číně užívá k léčbě koronaviru. ). Plody zlatice mají antibakteriální a antiparazitické účinky, používají se při začínajících horečkách, potížích s močením, tiší nevolnost, zvracení a otoky lymfatických žláz. Léčí hnisavé infekce (abscesy, vředy). Dále se používá při poruchách vědomí a hypertenzi.

Koupit můžete zde, přátelé.

Upozorňuji, že máme celkem 11 druhů zlatice, a je potřeba mít přesně Forsythia suspensa. Z květů se dá udělat i čaj. Ale POZOR. Musí to být ta pravá! Jinak jsou květy zlatice mírně jedovaté! Takže louhujeme tak minutu. A nesmí těhotné, kojící a děti.

Jak poznám pravou léčivou zlatici?

Zeptala jsem se odbornice Olgy Králové z Českého Krumlova, která je specialistkou na bylinky, zahradnicí. Tu pravou zlatici má na své zahrádce.

Pravá zlatice, která je bezpečná. Fotka ze zahrádky Olgy Králové. Čurbesoidní křoví

V článku (a jiných info kanálech) se hovoří o Forsythii suspense, která není až tak častým keřem. Ty Forsythie, které můžete koupit v zahradnictví jsou většinou kříženci. Keř se vyznačuje poněkud neuspořádaným habitem (čurbesoidní křoví jak se vyjádřila lidově, chichi), mívá ve středu vzpřímené větve, na okrajích pak převisají až k zemi. Tato Forsythie kvete méně bohatě než obvyklé zahradní kultivary. Shodou okolností ji mám v zahradě, a vypadá jako neuspořádané křoví :D. Nicméně pokud ji chcete použít k případné léčbě, opravdu musíte vědět přesně, jestli je to právě tato Forsythie.

Energie

Je čas, vyrobit si svoje“ bachovy“ esence přátelé! 😍

Zlatice, mandloně…to vše můžeme nyní energeticky zachytit a používat celý rok. 💫

Jak používat Bachovy esence?

 • Bachovy esence jako takové se berou 4 kapky 4x denně 💧.
 • Většinou se míchají přímo na konkrétní problém.
 • Do jedné lahvičky jich můžeme namíchat nejvíce sedm druhů. Ale čím více se strefíme do problému, tím méně potřebujeme těch druhů míchat.

Co to jsou Bachovy esence píši zde.

A jaký spirituální význam má Zlatý déšť? 😍 

Spirituální význam Zlatice (zlatého deště)

 • Pro mě je to světlo v temnotě.
 • Znamená pro mě naději a krásu Duše. I když je člověk zlý, jedovatý a dokáže ublížit, jeho skrytá podstata je světlo, krása a dobrota. 

Použití Zlatice

 • Zlatici používám ve chvílích, kdy na mě svět lidí moc útočí, anebo musím chodit do institucí a vyřizovat věci, kterým zákony tohoto světa hází klacky pod nohy.
 • Hodí se k soudům, k lékařům, realitky, při jednání s úřady atd.
 • Prostě tam, kde bysme čekali pomoc a místo toho nastoupí byrokracie, manipulace,nátlak, jedovatost. 
 • Při umělém oplodnění
 • Pěstounské péči
 • V dospívání. 😍 

Zlatice dodá světlo, pomůže nám naladit se na cestu naší Duše a hlavně vnitřní sílu. Dodá v napojení na zlatý řetěz moudrosti a enthusiasmus, který je moc potřeba v takových případech. 

I když je nám hodně těžko, světlem pocházejícím z vnitřku všechno zvládneme.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů