Někdy má člověk chuť oslavit život s alkoholem. Když to pití alkoholu mírně přežene, říká se, že má „opičku“.

Mít „opici za krkem“, to už toho alkoholu člověk požil víc, než větší množství. Každý má tu hranici někde jinde. Někdo má opici už ve chvíli, kdy druhý teprve „drobně“ popil a začíná se „rozjíždět“.

Každopádně kocovinu mají posléze oba dva uvedené případy. A jak v té chvíli přežít?

Jak přežít v kocovině – strava

Vědci zjistili (ooo děkujeme), že nejlepší je prý vitamín B6. Alkohol prý snižuje hladinu vitamínů B, takže naše tělo má pak problém ten alkohol zpracovat.

Vitamín B je ve slepici, anebo se vyskytuje v bramborách. Mě osobně moc pomáhá česneková polévka. Prostě slepičí vývar anebo pro vegany (chlastají vůbec vegani 🤔?) zeleninový vývar, hlavně z brambor. Do toho vývaru rozmačkám hafo česneku a léčím se. Naposledy jsem si do ní dala sýr Niva, a jak Nivu nemusím, tak s opicí na krku to byl mega lék.

Také se doporučuje přátelé med. Čistý med, ne medovinu! To jen tak pro pořádek. Med před pitím alkoholu a i po alkoholickém dýchánku.

Tkáňové soli na opičku (kocovinu)

  • Alkohol dehydruje. Proto používám tkáňovou sůl Nat Mur.
  • A když k těm opičkám přátelé uvidíte i stádo myšek, blíží se delírium a tkáňová sůl Kali Phos.
  • Překyselení Nat Phos.
  • Játra Nat Sulph.

Pro porozumění tkáňovým solím doporučuji můj online kurz Tkáňové soli.

První pomoc při kocovině s homeopatií

Z homeopatie – tak ta se vybírá podle symptomů. Nicméně s opicí za krkem míváme většinou ten symptom všichni stejný. Potřebujeme detoxikovat. Přehnali jsme to. Homeo Nux vomica. Pokud jsou další příznaky, vybírá se podle těch konkrétních příznaků ten pravý homeo lék. Ale klientům po opičce, jsem jako první pomoc po telefonu, většinou poradila Nux vomicu a pomohlo to.

Éterické oleje při kocovině

Éterické oleje například máta, levandule, fenykl, pomeranč. Zde opatrně, protože nos s opicí za krkem je značně citlivý, a při ňufnutí se může zrychlit transport obsahu žaludku. A to ne spodní cestou, čili zadečkem, ale vrchní cestou, čili ústy. Tento jev se nazývá zvracení a mnohdy začne i bez éterických olejů, protože se tím tělo zachraňuje před otravou. S éo se tato léčba horní cestou může urychlit. Takže buďte když tak připravení.

Porozumění aromaterapie, doporučuji jeden z nejkomplexnějších online kurzů na česko slovenském trhu s názvem Vstupní brána k srdci aromaterapie, klikněte zde:

Klidně si můžeme kápnout jednu kapku fenyklu na kostku cukru a pozřít.

Na zdraví.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem aromatolog, klinický aromaterapeut a homeopat. Ukazuji lidem alchymistickou cestu od bylinek k vůním. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Chcete si umět pomoci v nemoci?

Například pomocí tkáňových solí?

Anebo aromaterapie? 

Zajímá vás magická síla koření pro tělo a Duši? 

Nabídka a přehled všech online kurzů, takový rozcestník klikněte zde. 

A pokud nás chcete poznat osobně, jsme vám sympatičtí, můžete k nám zajít na nějaký odborný  nebo zážitkový kurz sem:

těšíme se na živé setkání s vámi

A nakonec, kdo má zájem být informovaný jako první o mých online kurzech, nechť vstoupí sem a svobodně se rozhodne.

Ať je naše setkání ku prospěchu nás všech. 

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů