Den matek … a narozeniny mého manžela. To se prostě musí něco upéct, že ano. Článek maminkám spojený s vůněmi mám klikněte zde:

O mém zamyšlení na téma narození dítěte, porození dítětě a matka klikněte zde.

Na této fotce je mé dceři jeden měsíc:

Máma a dítě, to jsou nekonečné příběhy celého lidstva

Vraťme se k oslavám. A teda nejenom dni matek, ale tak všeobecně.

Muži, ti si také zaslouží něco dobrého. Pokud jsou mlsounci jako můj manžel, tak by jim, vám i dětem mohl chutnat tento nepečený dort.

Recept mám od mé klientky

  • 1 balíček Bebe sušenek
  • 100g rozpuštěného másla
  • Sušenky polijeme rozpuštěným máslem a v mixéru rozdrtíme
  • Pomňágáme touto vytvořenou hmotou dno dortové formy
  • Vezmeme dva měkké tvarohy. O tom, že je potřeba si dávat pozor na složení tvarohu píši zde, u Tulipánů:

  • Do těch tvarohů vlijeme jednu šlehačku a rozmixujeme. Jen tuto samotnou hmotu miluju. Je to takový pribiňáček domácí.
  • Do této rozmixované hmoty dvou tvarohů a jedné šlehačky vlijeme cca 200g roztopené čokolády. Čokoládu roztopíme ve vodní lázni. Vodní lázeň znamená jeden hrnec s trochou vody, do kterého vložíme další hrnec s čokoládou. Ta se bezpečně roztopí a my ji vlejeme do toho pribiňáčku. Mixneme mixérem.
  • Hotový čoko pribiňáček rozetřeme na ty rozmňágané bebe a zvlášť opět ve vodní lázni roztopíme další čokoládu, cca 100g a do ní vlijeme tak 1dcl šlehačky. Touto šleho čoko polijeme a rozetřeme ten pribiňáček v té dortové formě.
  • Vložíme do lednice a až to celé ztuhne, mlsáme. Tento nepečený dort moc miluju. A tu čokoládu, tu si vybírám kvalitní. Klientka používá normální čokoládu na vaření. A do receptu ji dává více, ale to už je na nás moc. Myslím si, že takto je to akorát.

Nakonec. Je den matek, u nás narozeniny mého manžela a celkově je potřeba se umět rozmazlit. Umět si udělat ten život krásný a to nejenom na nějaký svátek nebo narozeniny.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů