Éterické oleje a hydroláty do tropického horka

Jakmile začnou vedra, že má člověk doslova pocit zalknutí, lapá po dechu, valí z něj pot, okamžitě začnu používat éterické oleje a hydroláty na ochlazení vzduchu. Zředím si je do rostlinného oleje a potírám zátylek. Pokud se jedná o dítě, tak je používám buď v rozprašovači, anebo v aromalampě.

A to konkrétně mátu peprnou, eukalyptus globulus a citrón.

Tyto tři éterické oleje doslova „rozříznou“ ten stojatý vzduch, osvěží, povzbudí, zchladí, dodají optimismus, zředí krev, dovolí nám znovu se v tom dusnu a vedru nadýchnout.

O kontraindikaci eukalyptu jsem psala zde:

Dalším je máta peprná. Ta je také kontraindikovaná pro děti do 10 let, těhotné a pro srdcaře. Způsobuje totiž fibrilaci srdce. Pokud máme dítě, nebo něco se srdcem, případně jsme zrovna 2v1, místo éterického oleje máty peprné můžeme použít hydrolát. Hydroláty jsou jemnější, bezpečnější. Neplatí to o všech hydrolátech. O tom si povídáme na mém kurzu Aromaterapie – moci si pomoci zde:

Například my máme v autě difuzér na hydroláty, a v těch vedrech si do něj dáváme mátu peprnou a růži. ÚŽAS.

Hydrolát z máty můžeme popíjet.

Doporučuji na den pro dospělého 1 polévkovou lžíci do 1 litru vody. Pro malé děti čajovou lžičku do 1 litru vody. Více raději ne. Už mám zkušenost s klientkou, cca 13 letou holčinou, které voda s mátou náramně chutnala, zřejmě to doma přestřelila a udělalo se ji špatně. Zkusila jsme to také. Vypila jsem asi 2 dcl hydrolátu z máty a není ten stav nic moc. Proto s mátovým hydrolátem vnitřně opatrně, nepřeháníme to.

Další možností je, že si hydroláty můžeme nastříkat na pokožku, vezmeme kapku rostlinného oleje, například mandlový, a rozetřeme na kůži. Mňam.

Pokud nemáme mátu peprnou, můžeme použít jemnější mátu, a to mátu kadeřavou. Pro kontraindikované osůbky jen do aromalampy! Ne v blízkosti obličeje. Máta kadeřavá je také kontraindikovaná pro děti do 10 let, srdcaře a těhule.

Obě máty, jak peprná, tak kadeřavá osvěží, dodají energii, povzbudí. Jsou vynikající proti bolesti hlavy.

Jen prosím mějte na paměti, že je opravdu kontraindikovaná pro děti do 10 let. Proto opatrně a pouze do rozprašovače nebo aromalampy.

Všechno probírám v mém online kurzu Vstupní brána k srdci aromaterapie klikněte zde: O hydrolátech mám více než 3.5 hodin videí.

Citrón, ten je bezpečný. Pročistí vzduch, také osvěží, zdezinfikuje, pomůže cítit se lépe, pozitivněji. Dodá pocit radosti.

Pokud máme doma malé děti a bojíme se použít mátu a eukalyptus i v aromalampě, zkusme dát do aromalampy jen citrusy. Nebude to sice takový říz, ale dodá nám to optimismus, povzbudí a pomůže překonat deprese.

Citrusové éterické oleje, pokud jsou získané lisovaním, jsou fotosenzitivní na sluníčko. Proto si je nedáváme na pokožku, ale opět do aromalampy.

Nádherná směs do aromalampy je citrón, grep, pomeranč a bergamot. Tato směs nám pomůže proti přehlcení, pocitu zalknutí, deprese, že ty vedra se nedají vydržet a možná si to i začneme užívat. I když já potřebuji k těmto pocitům tu mátu a eukalyptus. Na mě, když masíruji v těch vedrech, je směs složená jen z citrusů málo.

Zkuste přátelé, je to boží! Éterické oleje nádherně pomáhají zvládnout jakékoliv období. V zimě klienty zahřívám, v létě chladím.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem aromatolog, klinický aromaterapeut a homeopat. Ukazuji lidem alchymistickou cestu od bylinek k vůním. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Chcete si umět pomoci v nemoci?

Například pomocí tkáňových solí?

Anebo aromaterapie? 

Zajímá vás magická síla koření pro tělo a Duši? 

Nabídka a přehled všech online kurzů, takový rozcestník klikněte zde. 

A pokud nás chcete poznat osobně, jsme vám sympatičtí, můžete k nám zajít na nějaký odborný  nebo zážitkový kurz sem:

těšíme se na živé setkání s vámi

A nakonec, kdo má zájem být informovaný jako první o mých online kurzech, nechť vstoupí sem a svobodně se rozhodne.

Ať je naše setkání ku prospěchu nás všech. 

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů