Eukalyptus globulus a děti

Eukalyptus globulus je velmi silný a perfektní při nachlazení, je protiinfekční, výborný na ženské výtoky, záněty a to nejenom ORL, ale i například močového měchýře. Pomáhá vykašlávat, je účinný proti bolesti, dokonce i na neuralgii. Duhový eukalyptus, spirituální a vzácný strom klikněte zde.

Ale má svoje omezení, a to hlavně u dětí a astmatiků.

Na fotce ho trochu více ostříhali, ale to nebe je kouzelné…tak jsem tu fotku sem prostě dala.

Na fotce s barevným nebem je eukalyptus hodně ostříhaný. Ale kolem těch stromů bylo pár větviček, tak jsme si je vzali s sebou. Myslím si, že to připravili přímo pro nás. Na vykuřování. Dříve ho na vykuřování používali například při exorcismu.

Éterický olej z eukalyptusáku globuláku je kontraindikovaný pro děti do 10 let. Někde uvádí i od 12 let, a tady bych se k tomu i přiklonila.

Je neskutečně silný, po chvilkové inhalaci se rozkašle i dospělý člověk.

Obsahuje globulol a 1.8 cineol. Ani astmatici by ho neměli.

(z mezinárodního certifikovaného kurzu v Africe Yasminka, ze soukromého kurzu biochemie éo Kateřina Kloudová aroma ateliér Florihana, a z knihy bezpečnost éterických olejů Tisserand)

Kateřina Kloudová nám říkala, že na základě výzkumu, kdy se zkoumal lék se separovaným 1,8 cineolem a mentholem, některé děti po něm upadaly do mdlob. 

Doporučuji můj rozsáhlý online kurz Vstupní brána k srdci aromaterapie, klikněte zde:

Kontraindikace je zde tedy pro přímou inhalaci a aplikaci v úrovni obličeje dítěte. 
To platí i u astmatiků. U nich jde o to, že astmatikům by mohly tyto látky způsobit zhoršení záchvatu nebo stažení dýchacích cest. Výzkum byl ale se separovanou látkou, ne s éterickým olejem. Přesto, jak uvádím nahoře, éterický olej z eukalyptu globulu je velmi silný i pro zdravé jedince.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů