Spirituální duhový eukalyptus

Na našem tripu po Indii s Petrou Grusovou jsem si všimla v jedné oblasti Indie velmi krásného, barevného a zajímavého stromu. Místní lidé si z něj udělali přírodní chrám, kam se chodili modlit. Tento strom byl druhem eucalyptusu. Jeho přesnější jméno je Eucalyptus deglupta, zvaný také jako duhový eukalyptus. Deglupta znamená olupovat se. Název eukalyptus znamená „dobře ukrytý“. Toto pochází z řeckých slov eu  „dobře“ a kaluptos  „skrýt“. 

Duhový eukalyptus je velmi silně spirituální už svou podstatou. Čím je starší, tím je jeho kůra barevnější.

Spirituální význam duhového eukalyptu

Tento strom, čím je starší, tím více je jeho kůra podobná malířské paletě různých barev. Střídá se barva zelená, modrá, fialová, oranžová a hnědá. Pro mě je to ukázka toho, že stáří může být krásné. Že život není jen o černobílém vidění světa, ale naopak. Ve stáří se každému člověku v jeho vráskách vpíše jeho povaha do určitých linek. Takže nevrlý a vzteklý člověk bude mít tyto vlastnosti vetkány v obličeji, tak jako laskavý člověk bude mít vráskami napsaný příběh soucitu a smíchu ve své tváři.

Snad i já budu na stáří vypadat laskavě.

Potkat negativního, nasraného člověka a muset s ním pobýt jen chvíli, to je pro mnohé utrpení! Vždy se zamýšlím nad tím, jak to, že těmto povahám nevadí, že všichni od nich prchají.

Nejenom strom se stářím mění v mistrovské dílo…ale i člověk.

Duhové eukalypty jsou považovány za symboly odolnosti a přizpůsobivosti. Rychle rostou a patří mezi nejvyšší stromy světa. Je to takový zachránce života, protože lidé kácí stromy hlava nehlava a tento eukalyptus zachraňuje přírodu svou schopností se regenerovat a prosperovat.

Eukalyptus patří v mnoha zemích a kulturách pod svaté stromy. Většinou představuje rozdělení podsvětí, Země a nebe.

O eukalyptu se říká, že má čistící účinek. Odstraňuje negativní energii z okolí. Ráda si dovážím listy a kůru třeba z Itálie, a používám je ve svých směsích na vykuřování vonných dýmů. Online kurz Vykuřování vonných dýmů klikněte zde.

Dřevo duhového eukalyptu se používá na výrobu bílého papíru. To je pro mě učiněný zázrak! Duhová, barevná kůra a dává bílý papír! To je prostě úžasná symbolika života. A říká se, že bílá barva v sobě obsahuje všechny barvy. Inu, duhový eukalyptus je toho příkladem. Kurz u nás v lese s názvem Aromaterapie, barvy, čakry, tóny a vibrace klikněte zde.

A ano, v aromaterapii máme i éterický olej z eukalyptu. Je ovšem dost kontraindikační. O eukalyptu píši klikněte zde:

Z duhového eukalyptu máme také éterický olej, ale ten má slabší vůni, než například eukalyptus globulus. Doporučuji můj online kurz Vstupní brána k srdci aromaterapie, klikněte zde.

Na našich cestách jsem duhový eukalyptus viděla poprvé a také v Indii jen jednou. Jsem moc šťastná, že mi přišel do cesty a mohla jsem se u něj pomodlit. Zameditovat. Děkuji.

Eukalyptus strom

Existuje více než 200 druhů eukalyptů. Například ve Vietnamu eukalyptus v určitých oblastech neměli rádi. Bere totiž hodně vody a je invazivní. To nás překvapilo, protože zase jinde, v jiné oblasti Vietnamu, případně v jiné zemi ho měli rádi.

Eukalyptus v JAR

Eukalyptusu se říká „horečkový strom“. Pomáhá tam, kde je hodně vody tím, že tu půdu vysušuje. Tak chrání obyvatelstvo v těchto tropických oblastech třeba proti malárii nebo horečce dengue, kterou roznáší komáři.

Každopádně duhový eukalyptus patří mezi vzácné a spirituální stromy.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů