Luxusní domácí čokoládové pralinky

Domácí čokoládové pralinky jsou velmi jednoduché na výrobu. Můžete je vyrábět i s malými dětmi, a to si myslím, že to ty děti velmi ocení a budou mít krásný zážitek.

Co je zapotřebí na výrobu domácích čokoládových pralinek?

Kakaové máslo

Kvalitní kakaové máslo. Mám úžasné kakaové máslo od Michaela Suchá, klikněte zde. Toto máslo je vhodné pro výrobu domácí čokolády. A překrásně mi tady v domě voní, i přes ten igelit. 

Kakao a kakaové boby na pralinky

Pak je důležité mít kakaové boby. Ty je zapotřebí pomlít. Pokud nemáte doma mixér, který zvládne pomlít kakaové boby, kupte si kakaový prášek z bobů, ale NEPRAŽENÝ. Pražením bobků se totiž ztratí většina úžasných látek, o které je škoda přijít.

Cukr na pralinky

Další ingediencí je cukr. Můžete vynechat, pokud cukr odmítáte. Já používám třtinový cukr. POZOR. Do pralinek je zapotřebí třtinový cukr MOUČKA. Tento cukr si buď namelete sami z normálního krystalového třtinového cukru, anebo zakoupíte už hotový třtinový moučku cukr. Upozorňuji, že ten kupovaný moučka třtinový je dražší. Vyplatí se cukr zmixovat. Fakt je úžasný! Jde totiž o to, že krystaly třtinového cukru pak „vržou“ mezi zubama. A celkově je těžší ho zpracovat do pralinek. Toto je moje vychytávka, kterou jsem si vynalezla. To víte, praxe je praxe. Jsem z minulosti kuchař – číšník – barman. Tuto práci jsem milovala. Mám praxi mimo jiné i v cukrárně, kde jsme se učili péct zákusky a jiné dobroty.

Krystal se nerozpustí, a protože chceme co nejzdravější variantu, tak nenecháváme procházet ingredience varem ani vysokou teplotou, ale použijeme namletý cukr. My totiž musíme rozpustit kakaové máslo ve vodní lázni.

Vodní lázeň na rozpuštění kakaového másla

Vodní lázeň je kastrol s vodou, do kterého dáme kastrol s kakaovým máslem. Toto vysvětluji zvlášť důrazně, protože na kurzu domácí kosmetiky mi jedna klientka, když jsem dala pokyn, že ingredienty vložíme do vodní lázně, všechno vylila do vody. Nevěděla, co to je vodní lázeň. Vy už tedy víte.

Silikonová forma na pralinky

Dalším důležitým krokem je sehnat si nějakou silikonovou KVALITNÍ formu, do čeho budete čokoládu odlévat. Kvalitní proto, že některé silikonové formy zadržují vodu, a pak je pralinka taková nevzhledná. já si nakoupila v Tescomě.

Recept na čokoládové domácí pralinky

 • 400 g kakaového másla raw nebo natural
 • 150 g kakaového prášku z nepražených bobů anebo namleté kakaové boby
 • 40 ml šlehačky – můžete vynechat, pralinky budou hodně hořké. Já šlehačku miluju.
 • 100 g mletého moučkového třtinového cukru. Můžete vynechat, já miluju.
 • Jako aromaterapeutka si nakapu do této čokoládové hmoty éterické oleje. Online kurz, co to jsou éterické oleje mám zde:
Pokud nemáte formu na pralinky, vezměte krabičku nebo nějakou plochou nádobu, vyložte ji pečícím papírem a čokoládovou hmotu na ni nalijte. Ozdobte podle vašeho uvážení.
Když mi dojde forma a zůstane mi ještě čokoláda, vezmu prázdnou krabičku, vyložím pečícím papírem a je to.

Všechny tyto ingredience jsme si vysvětlili, takže jdeme do finále!

 • Roztopíme si kakaové máslo ve vodní lázni
 • Jakmile je kakaové máslo roztopené, vložíme všechno ostatní z receptu, jedno po druhém, do toho roztopeného kakaového másla.
 • Šleháme chvilku. Není potřeba moc, jen aby se to všechno spojilo dohromady.
 • Nalijeme do formy na pralinky. Můžeme klidně různě ozdobit, třeba lyofilizovaným ovocem, sekanými oříšky, kokosem atakdále.
 • Necháme ztuhnout.
 • Vyklopíme z formy, dárkově zabalíme a máme luxusní dárek. Anebo sníme, žeáno. chichi

Myslím si, že tento recept vás moc potěšil a udělal radost. Pokud si nějaké pralinky vyrobíte, klidně se mi pochlubte, uděláte zase radost vy mě! Děkuji moc a ať je nám všem krásně na světě.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem aromatolog, klinický aromaterapeut a homeopat. Ukazuji lidem alchymistickou cestu od bylinek k vůním. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Chcete si umět pomoci v nemoci?

Například pomocí tkáňových solí?

Anebo aromaterapie? 

Zajímá vás magická síla koření pro tělo a Duši? 

Nabídka a přehled všech online kurzů, takový rozcestník klikněte zde. 

A pokud nás chcete poznat osobně, jsme vám sympatičtí, můžete k nám zajít na nějaký odborný  nebo zážitkový kurz sem:

těšíme se na živé setkání s vámi

A nakonec, kdo má zájem být informovaný jako první o mých online kurzech, nechť vstoupí sem a svobodně se rozhodne.

Ať je naše setkání ku prospěchu nás všech. 

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů