Spirituální malování s éterickými oleji

Věděli jste, že můžete podpořit jak po fyzické stránce (protiplísňové, antibakteriální, antivirové účinky), tak po spirituální stránce jakoukoliv vaší malbu? Jak na zdi, tak třeba obraz, který kreslíte? Prostě do barev přidáte éterické oleje. 

Energeticky si tím pročistíte prostory. A protože silice mají své biochemické vlastnosti, díky nímž jsou účinné proti virům a dalším bacilům, snažícím se nás bacit, tak čistí i fyzicky. 

Naše směs pro společenské prostory, přidaná do barev na zeď:

15 kapek litsea cubeba

15 kapek jalovec

2 kapky tymián červený 

2 kapky šalvěj lékařská

Tato směs je výrazně antivirová a antibakteriální. Výborná v období epidemií chřipek. A zakomponovaná do stěny… radost pobývat. 

Spirituální stránka éterických olejů. 

Rostliny jsou živé. O tomto faktu psal již Goethe, anebo Rudolf Steiner. Goethe se o rostlinách vyjádřil, že jsou vysílači z vesmíru, Steiner, že vůně je Duší rostliny. 

Při shlédnutí videa Cesta do hlubin rostlinné buňky, doc. Dr. Fatimy Cvrčkové z katedry experimentální biologie Přírodovědecké fakulty UK ( klikněte zde ), jsem si uvědomila podstatnou věc. A to, jak na mých přednáškách lidem vysvětlit, že všechno má svou Duši.  

Na to, aby vědci zjistili, co je uvnitř rostliny, potřebují rostlinu zabít. ( viz video Dr. Cvrčkové). Ovšem s mrtvou rostlinou je to stejné, jako s mrtvým člověkem. Patolog se také pitvá organismem, kde těžko najde Duši. A to stejné je i s rostlinou. Steiner se vyjádřil, že vůně je Duší rostliny. A v Africe na mezinárodním aromaterapeutické kurzu nám Dr. Zouaiher Helali řekl, že éterický olej je tou duší….. 

Když si uvědomíme tento fakt, už NIKDY nebudeme k žádnému éterickému oleji, k žádné rostlině přistupovat chladně. Pro mě jsou to kamarádi. Přátelé. A každý z nich má nějakou svou úlohu. Tak jako člověk. S tím rozdílem, že rostlina je přímo napojená na vesmír. Kořeny v zemi, květ v nebi. 

smajl.jpg

Má Diplomová práce pro Českou aromaterapeutickou společnost na téma Limbický systém mi pomohla mnohé propojit. Spoustu mých myšlenek jsem si nechala pro sebe. ( uznávám, někteří lidé by mohli totiž po přečtení volat záchranku). 

Nicméně to, že na nás vše působí je holý fakt. V mozku máme centrum limbického systému – amygdalu. A pak máme i Hippocampus – součást velkého mozku. A tyto dvě součásti nás samých odpovídají za naše pocity, procesy učení a paměť. 

Éterické oleje jsou terpenické sloučeniny. A tyto sloučeniny se dají rozebrat vědecky. Ty působí na fyzické tělo. Jsou uchopitelné. A tyto terpenické sloučeniny díky svému složení vydávají vůni. Ta již chytit nejde. Je to něco, co cítíme. V lahvičce je to tekuté, nosem se nadýchneme z dálky a cítíme vůni. A víte, že ta vůně zase v nose na řasinkách zkapalní a tak se dostane do mozku? Fascinující. 

Takže ať chceme nebo ne, éterické oleje jsou jak na fyzično, tak na psychično. 

No. A mě ještě zajímají barvy, vibrace, tóny….. symboly… archetypy… To vše pak vytvoří dokonalou ochranu proti ,,zlému“. Pokud do toho, co děláme, dáme pro sebe láskyplný záměr a cíl, kdykoliv se na to podíváme, náš mozek nám vyšle zpět to, co jsme do toho, co děláme dali. 

Uvedu příklad:

Malujeme zeď. Je dokázáno, že zelená barva zklidňuje, ochraňuje. Každý odstín má svou roli. Olivově zelená je PRÝ nejvíce ochranná. Ptám se sama sebe. Jak to? Je důkaz? Že by snad proto ji vojáci používali na své stejnokroje? Takže zvolíme zelenou. Do té barvy nakapeme éterické oleje, dle jejich účinků. 

Litsea cubeba – z mé praxe voní snad všem. I na přednášce, kde bylo 200 lidí,se na dotaz, jestli někomu smrděla, zvedli 2 ruce. Z 200 lidí!!

Můj závěr: litsea cubeba je velmi oblíbená a líbivá vůně. Navozuje přátelskost. 

Chemické složení: citral, geranial, neral atd. Závěr: je antivirová. 

A takto můžete pokračovat i vy, s jakýmkoliv éterickým olejem!!

smajl.jpg

Zvolíme barvy, éterické oleje. Malujeme s radostí a špičkováním. Jakmile skončíme, manžel z ničeho nic namočí ruce do barvy a obtiskne je na stěnu. Mě okamžitě naskočí symbol a zbytek doladím. 

chodba-malovani.jpg

Symbol nám představuje číslo 6, venuše, láska. Jsou v něm obsaženy dva trojuhélníky. Jak nahoře, tak dole. Atakdále.

A smysl toho všeho? Když nám bude zle, otevřeme dveře, uvidíme zeď, vzpomeneme si na enegii u toho malování. Hned má život větší smysl. Podíváme se na symbol a uvědomíme si, že jsme pod ochranou, že máme silu a vše zvládneme.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem aromatolog, klinický aromaterapeut a homeopat. Ukazuji lidem alchymistickou cestu od bylinek k vůním. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Chcete si umět pomoci v nemoci?

Například pomocí tkáňových solí?

Anebo aromaterapie? 

Zajímá vás magická síla koření pro tělo a Duši? 

Nabídka a přehled všech online kurzů, takový rozcestník klikněte zde. 

A pokud nás chcete poznat osobně, jsme vám sympatičtí, můžete k nám zajít na nějaký odborný  nebo zážitkový kurz sem:

těšíme se na živé setkání s vámi

A nakonec, kdo má zájem být informovaný jako první o mých online kurzech, nechť vstoupí sem a svobodně se rozhodne.

Ať je naše setkání ku prospěchu nás všech. 

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů