Prý jsou pomocníkem vizionářských snů. 

Význam a druhy bledulí

A Ing. Věra Žďárská z Bylinkové zahrady ve Valticích k bledulím dodává:

Od února do dubna můžete podle květomluvy vyjádřit darovanou bledulí „Moje láska je věčná“. Není to nádherné? S jarem se prostě probouzí nejhlubší city.

Bledulí (Leucojum) je asi deset druhů, u nás jsou ovšem doma jen dva:

  • brzy rozkvétající bledule jarní (Leucojum vernum)
  • a pozdější bledule letní (Leucojum aestivum).

Ostatní druhy planě rostou jen v jižních evropských krajích a v severní Africe, odkud ostatně pocházejí i zmíněné dva, které do naší přírody byly.

Jedovaté bledule a využití ve farmacii

V cibulkách obou těchto bylin jsou obsažené alkaloidy, takže jde o jedovaté rostliny. Otrava se projevuje zvracením, průjmy ale také nadměrným sliněním. Organismus je pak značně oslaben.

Alkaloid galathamin se používá ve farmaceutickém průmyslu pro léčbu degenerativních poruch centrálního nervového systému, další alkaloidy pomáhají při léčbě obrny a zánětu nervů.

Bledule i sněženka jsou chráněny zákonem ČR, kde se řadí mezi ohrožené druhy, protože ubývá vhodných lokalit pro jejich výskyt. Ve volné přírodě se nesmí trhat a přemísťovat na soukromé zahrady. Článek o sněženkách klikněte zde.

Tyto rozumy mám od Gabriely Koulové

Kam na výlet za sněženkami a bledulemi klikněte zde.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře
  1. eda kuřímský napsal:

    známe 2 místa,kde bledule rostou ve velkém

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů