Od Věrušky Žďárské z bylinkové zahrady vím, že si mohu vyrobit tinkturu z pupenů. Tinktura z pupenů z břízy se považuje za přípravný prostředek k vlastnímu užívání pro svoji silnou čistící schopnost. Stačí hrst pupenů. Věrka doporučuje udělat tinkturu z alkoholu a glycerinu. 11 dílů alkoholu, 8 dílů glycerinu. 

Od pana Mudr. Zbyňka Mlčocha zase vím, že když budu chtít mízu z břízy, nemusím vrtat strom. Stačí mi větvička velikosti prstu, naříznout, pod ní dát kyblíček a je to. Možná to poprvé v životě zkusím, když vím, že tto není nebezpečně pro strom. Uvidím. Ještě jsem mízu z břízy nikdy neměla.

Bříza-strom pohybu a změn

Strom, který nám může pomoci znovu pocítit radost. Ulevit od těžkých duševních záležitostí, dodat novou mízu. Pomoci od strachů a zlepšit vztahy. Rozproudit lymfu, detoxikovat organismus.

Hlavně v dřívějších dobách se používal nálev na vlasy do šampónů, na oplach mastných vlasů a podporu jejich růstu.

Je to silně šamanský strom. Chrání proti uřknutí, zlým silám. Vždy, když vidím více bříz pohromadě, ženu se k nim jako splašená a snažím se meditovat. Hlavně k večeru, protože propojují s druhým světem. Radí a vedou. Je to znovuzrození, zrození, narozeniny, světlo, nový začátek, očista. 😍😍

Bříza je léčivá celá. Působí proti smutku a osamění.

Éterický olej z břízy

Voní po dehtu.

Mám od Yasminky, z Atoku ( větve) a Aromaticusu (pupeny). Všechny „voní“ dehtově.

Používá se na kůži, ekzémy. Pro sportovce. Kontraindikace dětem, kojícím a těhotným (stejně tento éo dá málokdo 😉).

Nevhodný pro ty, co berou léky na ředění krve a mají alergii na aspirin.

Bříza je silný strom, silný éterický olej. Máme více druhů stromů, já miluji Břízu bílou.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů