Náš domov v lese a dub

Les podporuje imunitu tím, že zvyšuje množství T- buněk, zlepšuje krev, střevní mikroflóru a to prý za 28 dní. Četla jsem to klikněte zde.

WAAAAW.

Kolem domu máme hlavně Dub. Dub je můj velmi oblíbený strom. Za domem před vstupem do našeho lesa máme tři hlavní duby. Jsou to strážci našeho lesa.

Zjistila jsem, že dub se v latině jmenuje Quercus a že se to překládá jako: „krásný strom“.

Dříve se naši předci báli porazit dub, aby na svůj rod nepřivolali neštěstí.

Římané zasvětili dub Jupiterovi, proto se žalud (ehm, žalud dubu přátelé) jmenuje „junglans“ – to znamená Jupiterův plod. O žaludu mám článek klikněte zde.

Sadba dubu

Moje kamarádka si na jaře od nás odnesla s dětmi klíčící dubánky a ty společně zasadili do květináče. Teď jim roste malý Dubík, který povezou zasadit na Vysočinu.

Klíčící dubík.
 • Klíčky dubů nemají rády ranní mrazíky.
 • Ani prudké sluneční světlo.
 • Ani vítr.
 • Proto se nesmí sadit na otevřených místech. Co mě překvapilo, tak duby milují listy ořešáku!

A my tady strom ořechu nemáme. Veverky, které krmíme oříšky, nám pomohly ořešáky rozmnožit, ale my je likvidujeme. Tam kde roste ořešák už totiž neroste nic. O dubu je tolik pohádek a pověstí!

Veverky za námi chodí skoro až domů.

Z dubu existuje i tzv. Bachova esence s názvem Oak. Bachova esence je energetická stopa rostliny. Tady tedy konkrétně stromu jménem dub.

Tato energetická substance je daná do lahvičky a užívá se bez ohledu na to, jaké které a čí léky bereme. Tyto energetické esence pomáhající na jemnější úrovni, než léky na fyzické tělo. Bez léků nemůžeme být a nesmíme je vysazovat bez vědomí lékaře. Ale Bachovy esence mohou podpořit jak fyzické, tak psychické tělo v jiných úrovních vždy. Je ale zapotřebí Bachového terapeuta. Já sama vlastním certifikát na Bachovy esence a mám už velikou praxi.

Fotka z dronu od realitního makléře Jiřího Hrdiny.

Účinky bachovy esence Dub

 • Bachova esence z Dubu je úžasná v době, kdy nejsme schopni vidět a najít nějakou jinou, novou cestu ve svém životě. Makáme do vyčerpání a kde nic, tu nic. 
 • Jdeme za hranici svých vlastních sil a zdrojů. Týká se to hlavně zodpovědných a silných lidí, kteří svou pomoc a sílu vyčerpávají tam, kde chybí odezva.
 • Je vhodná pro lidi, kteří málo myslí na sebe a díky tomu začnou trpět depresemi, které mohou vyústit až k zodpovědně plánované sebevraždě. 

Při dlouhodobé únavě doporučuji s Bachovou esencí Olive.

Myslím si, že v té koko době, v těch těžkých lockdownech, byla a je vhodná pro mnoho lidí, zvlášť poctivých živnostníků. Pro rodiče. Pro všechny statečné, kteří nemají strach, ale zodpovědně se snaží v této těžké době postarat o firmu, rodinu.

Naši tři dubový ochránci v létě, před vstupem do našeho lesa za domem.

Dub – účinky

– Z Dubu na jaře můžeme použít pupeny, kůru, žaludy používáme na podzim.

 • Dub stahuje. Nálev z kůry můžeme použít na sedací koupele, například při hemeroidech, kandidě. Už hodně mým klientům ulevila. Nálev z dubové kůry ze stromu neužíváme vnitřně!
 • Zaceluje rány.
 • Je úžasný proti zánětům.
 • Snižuje pocení.
 • Je výborný na hnisy a mokvání.
Naši tři dubový ochránci na podzim.

Dub – využití

 • Můžeme si udělat tinkturu z pupenů na jaře.
 • Nálev z listů.
 • Dub můžeme rituálně a ochranně vykuřovat
 • Dělá se z něj i magická hůlka.

Mimochodem, Dub bych přiřadila ke tkáňové soli Ferr Phos. Online kurz Tkáňové soli zde:

Dub patří mezi tvrdá a velmi odolná dřeva. Také je pěkně drahé. Když se prý namočí do vody je nezničitelné.

Tak toto jsou nyní moji nejbližší přátelé a sousedi. Bližší než doteď

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů