Rodiče, děti a éterické oleje.

Na fotce jsem já, a moje dnes již dospělá dcera.

Mateřství mi pomohlo vyléčit spoustu, spoustu sraček, které mi vznikly dětstvím. A také spoustu bludů.

(Ono to zase tak jednoduché, jak píši, samozřejmě není. Je to proces. Ale toto, co píši, považuji za základ. Za start k vlastnímu, lepšímu životu. 😍)

Můj příběh zde:

Rodiče jsou bezesporu nejdůležitějšími lidmi každého člověka. Ať chceme, nebo ne, jejich přístup nás prostě každého ovlivní.

Ale za problémy dospělých „dětí“ už fakt rodiče nenesou žádnou „vinu“!

V dospělosti by měl každý člověk vzít svůj život do hrsti, aby se mohl postavit sebereflexi, uvědomit si, kde vznikla moje bolístka, pochopit rodiče a jejich život, zvláště pak, pokud si já žiji život svůj.

Už nejsme maličcí. Už jsme dospělí. Je super si vyřešit své dětské křivdy, bludy, strachy, domněnky…Uvědomit si svoje očekávání, svoje přání…

Jenže spousta lidí prostě dospělí nikdy nejsou. Nejsou zralí, nejsou pevní, stále se tam objevuje téma: „Ty jsi mi ublížil/a, ty za to můžeš, že ve 40 letech nemám vztah.“ (například)

V dospělosti bychom se měli oprostit od ega ve smyslu JÁ, a snažit se pochopit rodiče jako lidi. S jejich příběhem, v míru, vzít rodiče jako přátelské lidi, kteří dělali to, co uměli.

Protože i my jsme chybující lidé, a ve chvílích, kdy se staneme rodiči, se z nás, chca nechca, stanou rodiče, kteří i při nejlepším úmyslu nasekají bolest do srdcích našich dětí, nesplní očekávání, nepomůžou s bludy, které se životem vytvořily.

A toto je to správně. Protože jen vlastním prožitím získáváme zkušenosti a rosteme. Pokud si toto neuvědomíme, necháme si v sobě zlosti a křivdy malých dětí, které ve 40 letech omlouváme se slovy: „Oni mi ublížili…“ tak se ve svém životě nikdy nikam nepohneme.

Éterické oleje dospělosti

 • Rozmarýn – očista a sebevědomí
 • Kadidlo – nadhled a osvobození od bolestí z minulosti
 • Vavřín – úspěch ve svém vlastním životě a skutečná dospělost
 • Růžová palma – transformace emocí do vyšších, láskyplných pochopeních
 • Zázvor – ochrana před manipulací a dodání uvědomění si vlastního já
 • Jalovec – čistí negativní energie a bolestivé myšlenky
 • Nard – přináší pokoru do zraněného ega a srdce
 • Růže – pomáhá přijmout život bez pocitů oběti
 • Ravinsara – proti depresím a pocitům marnosti
 • Neroli – úzkosti
 • Petitgrain – separace
 • …a další a další…

Chystám na toto téma přednášku přátelé.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů