Požahání medúzou – pomoc aromaterapií, homeopatií a tkáňovými solemi

Moře je úžasné, je to takový terapeut. Článek s videem moře mám klikněte zde:

Moře v sobě ale také skrývá mnohé au au. Například medúzy.

Medúza je na bezpečném místě nádherná bytost. Vypadá jako z jiného světa. Představte si, že medúzy existují už miliony let a že tady na tomto světě byly dokonce před dinosaurama. Je to dravec.

V řeckých pověstech je medúza jednou ze tří zrůd. Má podobu ženy s hady ve vlasech. V překladu medúza prý znamená strážkyně.

Medúza vypadá jak bytost z vesmíru. Fotku jsem nafotila v Praze v Meduzáriu

Takže určitě se shodneme, že je krásná, že? smíích Nicméně ve chvíli, kdy nás požahá, už krásná není. Bolí to. Vytvoří se regulérní popálenina.

Co je na medúze fujtajxl je to, že člověk nikdy neví, kdy připluje. Prostě medúza je krásná na obrázku, ale z očí do očí už to taková krása v žádném případě není.

Pokud nás požahá pošahaná medúza, mohou nám pomoci od bolesti a svědění éterické oleje, tkáňové soli a homeopatie. V mé uzavřené skupině Přírodní lékárna aromadary někteří psali, že je super si požahané místo ihned počůrat.

Pokud nevyčerpáme vzácnou tekutinu přímo na místě tím, že se počůráme bolestí nebo strachem, tak určitě je to super rada. Ovšem pokud nás medúza požahá do obličeje, tak nevím nevím, jak si na něj budeme čůrat. A jestli to vlastně někdo chce?

Na akreditovaném kurzu Lektor první pomoci, který mám za sebou, jsme měli diskuzi, kde radili, aby se místo polilo slanou mořskou vodou, nikdy ne sladkou. A aby se na postižené místo nesahalo rukou, ale když tak ručníkem. Pokud bude v popáleném místě i chapadýlko (ještě jsem nezažila), tak seškrábnout v gumových rukavicích pryč. Pro doplnění – my, lektoři První pomoci nosíme gumové rukavice u sebe stále.

Takže co je ještě dobré mít po ruce jako první pomoc?

Například éterické oleje.

V této chvíli je používáme neředěné na pokožku. Použijeme ale pouze kapku a potřeme tím pouze postižené místo.V jedné kapce je několik kilo rostliny, proto opravdu použijeme jen kapku.

Pokud chcete být profesionální při používání éterických olejů, doporučuji můj online kurz Vstupní brána k srdci aromaterapie zde:

Éterické oleje při požahání medúzou

 • slaměnka – při modrofialové skvrně
 • levandule – při popálenině
 • niaouli – při hnisání
 • cist – kdykoliv

Hydroláty při požahání medúzou

Hydroláty stříkáme na postižené místo.

 • růže
 • slaměnka
 • heřmánek
 • měsíček
 • cist

Homeopatie při požahání medúzou

Nejčastěji máme potenci 9, 12 nebo 30. Je jedno, kterou. Já používám 30.

Doporučuji akutní kurz homeopatie od Ing. Ivy Valentové zde:

 • calendula 9 – při požahání medůzou
 • lachesis 9 – na modročervené skvrny
 • urtica 9 – jak kdyby ta vyrážka byla kopřivka
 • rus tox 9 – pupínky

Tkáňové soli při požahání medúzou

Tkáňové soli online kurz mám zde:

 • Nat Mur – odstraňuje biologické jedy
 • Ferr Phos – proti zánětu

Pokud by nááhodou místo hnisalo, tak klidně vzít tkáňovou sůl Calc Sulph, rozdrtit ji v růžovém hydrolátu a napatlat na postižené místo.

Já si k moři běžně beru tkáňové soli a Nat Mur i Ferr Phos je pro mě základ. Nat Mur má v těle za úkol obstarávat vodní hospodářství a Ferr Phos je boží ve chvílích, kdy na nás „něco leze“. A nemusí to být zrovna medúza, ale i vir nebo bacil, který nás chce bacit a uložit na lůžko třeba s nachlazením nebo angínou. S Ferr Phos nemá šanci.

Také bachovy esence jsou super

 • pine – proti svědění
 • krizovky – proti všemu

Medúza není žádný med, je pěkně jedovatá a proto vám přeji koupání v moři bez úhon a v radosti.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů