Klíšťata odňata – výroba repelentů

Příroda je bez klíšťat svoboda

S tímto souhlasí hlavně ti, pro které jsou klíšťata ty největší zvířata. Takže šup, stačí si připravit přípravky a jste v pohodě. Když už je v pohodě náš Ťapík, 4 kg jokšír, tak určitě to zvládneme i my!

Online kurz Repelenty – rozprašovač, odpuzovač, obranář klikněte zde.

Jak odstranit klíště?

Když už se klíšťák přisaje, protože jsme ho nečekali tak brzy, prostě ho vytrhneme pinzetou nebo seškrábneme. Klíště nemá závit, proto ho netočíme. ( Z kurzu na Zdravotníka zotavovacích akcí)

Poté dezinfikujeme. Já éterickým olejem levandule. Protože  jsme pak my, případně ten postižený zároveň ošetřeni i po psychické stránce, pokud při pohledu na přisáté klíště, dostáváme hysterický záchvat.

Pomůcky na klíště

V lékárně existují kleštičky na vytáhnutí klíštěte. Také tam můžete zakoupit celý set na klíšťata, který obsahuje kleštičky, voděodolné náplasti, sáček na klíšťata a čistící hadříky. No. Mě stačí pinzeta a éterický olej z levandule.

POZOR!

Když se klíšťák zakápne éterickým olejem, tak vypouští jedy do těla, protože se dusí! Jak řekla jedna lékařka z certifikovaného kurzu První pomoci, pokud ho takto stresujete, klidně i tím točením, nebo dušením nebo čímkoliv, tak se klíšťák dostane do stresu a „vybleje“ svoje jedy do člověka. Proto je dobré ho vytrhnout, dezinfikovat.

Pokud zůstanou kusadýlka v těle, je to v pořádku. Vyhnisají. Stačí dezinfikovat. Já éterickými oleji, vy třeba Ichtoxylem. Dle lékařky, která nás učila, je Ichtoxyl z její praxe nejlepší.

Hřebíček – přímo na hlavičku.

Zde je potřeba, pokud nemáme éterické oleje, naložit si hřebíček do alkoholu a udělat silnou tinkturu. To je dobré udělat s předstihem, ještě tak v únoru, než začnou ty potvory vylézat. Hřebíček je úúžasný i vnitřně, jen tak si rozkousat jeden v ústech. Působí proti zápachu z úst, dezinfikuje.

Výborný je proti bolestem v krku. Když mě bolí v krku, necítím jeho chuť a dokáži rozkousnout i 4 najednou. Pokud miminku rostou zoubky, dejte tak 4 hřebíčky do kapesníku, udělejte uzlík a dejte mu žužlat. Pokud teda bude chtít, že.

Tinktura z hřebíčku

Hřebíčky, libovolné množství. Alkohol – buď slivovici, nebo používám vodku. Necháme aspoň 3 týdny macerovat. Pak můžeme scedit. Ale nemusíme. Já to nechávám v tom alkoholu. Proč, to nevím, ani jsem zatím nevyčetla, že by se to mělo nebo nemělo. Já to tam prostě nechávám. Na fotce hřebíček zrovna naložený a pak po 3 měsících louhovaný.

Prevence – rozprašovač.

1. Když už máme udělanou tinkturu, vezmeme prázdnou lahvičku z rozprašovače, dáme do ní vodu, 1 ml tinktury z hřebíčku a je to.

2. Pokud máme hydroláty, klidně použíjeme i hydroláty. Používám po litrech hydrolát z rozmarýnu. Hodí se totiž i na lesk a růst vlasů.

3. Pokud nemáme hydroláty, uděláme si výluh z šalvěje, rozmarýnu, tymiánu. Případně použijeme výluh alespoň z jedné bylinky, pokud nemáme všechny. Do toho výluhu přidáme 1ml tinktury z hřebíčku.

4. Anebo přidám k výluhu i nimbový olej. Tento olej je silně repelentní. Do rozprašovače dám 0.5ml nimbového oleje

(pokud jsme hodně přitažlivý pro různé zvířectvo, tak i více), 5 kapek majoránky, 2 kapky geránie a je to.

Pokud máme doma více éterických olejů, můžeme přidat ještě 2 éterické oleje k té majoránce a geránii.

Vhodné éterické oleje jako repelent:

Levandule, eukalyptus citronovonný, hřebíček plody i listy, citrónová tráva, máta, kurkuma.

O nejčastěji podávaném homeopatickém léku a jeho náhražkou éterickém oleji Ledum klikněte zde.

Toto jsou éterické oleje, které používám já a které mi fungují.

POZOR S ÉTERICKÝMI OLEJI NA ZVÍŘATA!

Na pejska používám pouze majoránku, kterou mu na kohoutek tak jednou za 4 dny kápnu 1 kapičku.

TEA TREE NEPOUŽÍVÁM! A už vůbec ne na kočky! Kočky mají na něj alergii, nedokáží metabolovat éterické oleje a můžou i umřít. Dejte pozor!

Jak používat na zvířátka a spoustu dalšího zmiňuji v mém online kurzu Repelenty – rozprašovač, odpuzovač, obranář. Klikněte zde.

Dávala jsem dotaz přímo panu Hadkovi, ale ten mi vyvrátil to, že tea trea na kočky nedávme. Nicméně zkušenosti mých kamarádek a klientek mi potvrdili, že tea tree na kočky NE!

A vůbec, opatrně s éterickými oleji na zvířátka a malé děti. 1 kapka éterického oleje je 10 – 50! kg rostliny! Proto na malé zvířátka dáváme velmi malé dávky. Stačí to. Článek o tom, jak si vybírají děti a zvířátka éterický olej klikněte zde. 

Online kurz, kde se naučíte používat tinktury, éterické oleje, hydroláty a rostlinné oleje jako profesionál mám zde.

Moje zkušenosti s éterickými oleji na našich cestách.

Když jsme s manželem spali pod širákem u Kolína vedle řeky, potřeli jsme se levandulí, zakutrali do spacáku a spali. Ráno jsme jen odpinkávali ožralé, zblblé klíšťáky z rukou.

Pak mám vynikající zkušenost s éterickými oleji a šváby v Indii. Funguje na ně eukalyptus globulus s levandulí. Vždy jsme tuto směs nakapali na postel, na sebe a jako jediní jsme také nebyli poštípaní ani od indických komárů. Našim souputníkům nestačili kupované repelenty, my je vůbec nepotřebovali. Mám stále před sebou, jak jsme položili kufry v pokoji na zem, zoufale se rozhlédli, já jsem vytáhla eukalyptus globulus s levandulí, pokapala rohy místnosti a postel jak svěcenou vodou a ohromný šváb vylezl odněkud a pode dveřmi odešel. Ani se nerozloučil. Od té doby jsem viděla šváby pouze v blízkosti druhých lidí.

Jediné, co na mě za ten několika týdenní pobyt v Indii vlezlo byla pijavice a manžel. Obojí je zdravé.

Akorát s pijavice po odloupnutí jsem dost krvácela a nepomohlo nic. V noci jsem pak dostala horečku a průjem. Nicméně vytáhli mě z toho až homeopatické léky během jednoho dne. Díky nim to byl úžasný pijavicový detox.

Samozřejmě, že těch repelentních éterických olejů je více. Ale toto jsou moje, které mám odzkoušené a bez kterých neudělám ani krok. Zvlášť pokud jedu někam, kde je to více než náročné. Miluju totiž žít a být na ulici, případně v co nejobyčejnějších hotelích, i když je to třeba Indie. Také nemohu s sebou tahat 20 různých éterických olejů, proto mám vychytaných 7.

Jak si tady a teď co nejrychleji pomoci v čímkoliv, domácí lékárničku, repelenty a mnoho dalšího zmiňuji v mém online kurzu Labyrin duše.

Jak na dezinfekci, tak repelenty, tak nachlazení, horečky, vyrážky, prostě stačí 7 éterických olejů s sebou na cesty nebo mít doma.  A samozřejmě homeopatickou lékárničku. Ale tak to už je zase na jiný článek.

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem profesionál v aromaterapii, masážích, bylinách a provádím klienty životem už od roku 2006. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.

S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa. 

Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.

Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů