Do podpaží by jsme měli být opatrní, co si tam patláme. V axile – podpaží – se nachází jedna z hlavních lymfatických uzlin. Proto si svoje vůně a deodoranty dělám sama. Úkolem domácího a vůbec, jakéhokoliv výrobku, by nemělo být omezení pocení. Pocení je velmi zdravé a tělo se zbavuje tímto způsobem fujtajkslů z těla ven. Úkolem takového výrobku, je zamezení rozkladu potu, který pak následně zapáchá. Minulý rok jsem psala na facebooku, že používám pouze přírodní kamenec jako základ. To stále platí. Ovšem k tomu si dělám i různé deodoranty, protože když masíruji od rána do večera a pohybuji se velmi blízko hlaviček lidí, prostě MUSÍM vonět. To je asi jasné, že. hihi
V létě si dělám deodorant pouze s včelího vosku, namletého kamence a éterických olejů.
Včelí vosk má bod tání od 30 stupňů, a pokud jsou vedra, všechno ostatní přírodní, bez včelího vosku, se stává tekutým. Včelí vosk naopak. Stane se na sluníčku tvárným. Z toho vyplývá, že na zimu si dělat deo pouze z včelího vosku, je blbost.
Potřebujete:
Včelí vosk
Caprylis
Moringový olej
Bambucké máslo
Éterické oleje pohlcující pachy, čistící lymfu a zároveň jsou voňavé. Jako bonus můžeme použít na opary, štípance, popáleniny a repelent.
Cist – vysokovibrační éterický olej. Kupuji ho od firmy yasminky. U této firmy jsem se s ním setkala poprvé. Je to éterický olej podobný svěcené vodě, zároveň ohromně desinfekční. Vynikající do podpaží na lymfu.
Eukalyptus citriodora – výborná vůně, pohlcující pach. Také je antivirový.
Litsea – výborný antivirový éterák. Pohlcuje pachy.
Cedrové listí – pohlcuje pachy.
Geranium růžové – pohlcuje pachy, zchlazuje, výborný po opalování.
Šalvěj muškátová – pohlcuje pachy. A co více, je čistící jak tělo, tak duši. Urovnává partnerské neshody. ( partner může být v té chvíli i dítě případně spolupracovník ).
Chcete – li vědět o éterických olejích více, může přijít ke mě na nějaký kurz. Klikněte zde.
Postup:
Namelete si přírodní kamenec na prášek.
Ve vodní lázni rozpustíme včelí vosk. Vzhledem k tomu, že má větší tací teplotu, dáváme ho jako první. Až se roztopí, můžeme přidat oleje. Používám frakciovaný kokosový olej Caprylis. Je to tzv. suchý olej. Pod pažím chci mít sucho, ne mastno. A také kokosový je antibakteriální. Dále moringový olej. Pohlcuje pachy a je to velký zázrak. Mimo eliminování pachů dokáže vyživit pokožku s pigmentovými skvrnami, štípancemi, vyrážkami, akné, výborný je do luxusní krémů na vrásky, na vlasy pro hydrataci, proti lupům atd. Kdo nemá Moringový olej, jako by nežil. smíích
Toto celé promícháme a nalejeme do vydenzifikovaných obalů. Lejeme do zavřeného obalu spodem do ďourečky. Já tam ještě, než začnu lít roztopené ingredienty, nakapu éterické oleje a až potom leji. Do nalité směsi znovu nakapu vůni. Poté se to tím mrňavým čudlíkem, který vidíte na fotce, uzavře. A nechá ztuhnout.
No, a je to!!!! A protože je to TUHÝ deodorant, a chceme, aby byl tuhý i v létě, tak je – nečekaně – opravdu tuhý.
Na fotce po půl hodině z ledničky.
Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.
S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa.
Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.
Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde.
I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem.