Hroznová semínka, to jsou ty, co při papání hrozen někteří vyplivují.
Jsou to ty hroznová semínka, která jsou přímo v kuličce hroznů. Původně jsme je dostali od Věrušky Žďárské z Bylinkové zahrady ve Valticích na lisování domácího rostlinného oleje v ručním lisu. Jenže z oleje nebylo nic. Ani kapička. Tak jsme je naložili do rostlinných olejů. Hroznový olej je totiž vyráběn buď rafinací, anebo nově i lisováním za studena. Nám doma to nešlo, ale zkusit jsme to lisování doma museli.
Tak přesně tyto semínka už nebudeme vyplivovat, že ano, ale můžeme si je naložit do rostlinného oleje. Spoustu receptů najdete v online kurzu Labyrint duše, klikněte zde.
Použít můžeme například jojobový, mandlový, slunečnicový rostlinný olej. Tyto rostlinné oleje jsou vhodné na maceraci, protože jsou stabilní a vydrží dlouho.
Já používám jojobový olej. Psala jsem o něm zde.
Anebo můžeme naložit do macerátu z měsíčku, šípku.😍😍 Taková dvojitá macerace.
Pokud jsme na maceraci hroznových semínek použili takzvaný nestabilní olej, nepoužíváme ho ani na smažení, ani na sluníčko. Nestabilní oleje poškozují pleť.
Rostlinné oleje probírám v mém online kurzu Vstupní brána k srdci aromaterapie zde.
Naopak, macerát díky nestabilním olejům, které jsme použili, je vynikající na den hlavně teď v zimě. A samozřejmě na noc.
Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.
S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa.
Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.
Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde.
I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem.