Bonbóny, hlavně když mě bolí v krku, případně mě pronásleduje mlsná prostě zbožňuji. Tyto domácí bonbóny si vyrobím přímo na určitý zdravotní problém. Například na vykašlávání, proti bolesti v krku, nebo na horečku, zánět atakdále.
V článku najdete spoustu tipů.
A co se týká bonbónů, tak je libo želatinové veganské lesní bonbóny z hydrolátu z borovice a lesních smrkových výhonků, slazené pouze medem z výluhem smrkových výhonků?
Anebo raději lesní bonbóny na cucání ze smrkových výhonků, hydrolátu borovice a éterického oleje bio jedle, obalované v bio citrónové kůře?
Ráda experimentuji, hledám, vymýšlím a připravuji různé zajímavé recepty nejenom pro mou rodinu, ale také na naše kurzy, které pořádáme v lese. Tyto recepty mají velký úspěch.
Velmi ráda inspiruji. Například na kurz Vůně růže, parfém života jsem vyrobila růžové bonbóny s medem, pro recept klikněte zde:
Na jaře, když rostou výhonky jehličnatých stromů si můžeme udělat výluh z výhonků, naložit výhonky třeba ze smrku, borovice nebo jedle do medu a z nich pak vyrobit domácí želatinové veganské medvídky. My v lese vyrábíme i žížaly.
Natrháme si výhonky buď ze smrku, jedle, douglasky nebo borovice. Uděláme si z nich výluh.
To znamená, že část výhonků vaříme aspoň 15 minut, aby se uvolnily léčivé látky. Jakmile máme povařeno, tak druhou část výhonků vložíme do výluhu a již nevaříme! Je to z toho důvodu, že vařením se zničí vitamín C. Nicméně i když se zničí vitamín C, tak se z výhonků uvolní silice a jiné látky. Proto jednu část vaříme a druhou část ne. Ať tam máme všechno, včetně vitamínu C.
Pokud si chceme vyrobit bonbóny kdykoliv i mimo výhonky, použijeme hydrolát z jehličnatých stromů.
Pokud nemáme formy, do kterých můžeme směs nalít, použijeme plech. Ten plech vyložíme pečícím papírem. Hmotu necháme ztuhnout a pak vykrajovátkem vykrajujeme co chceme. Takto jsem vyráběla například banánové želatinové bonbóny, recept klikněte zde:
A můžeme si pochutnávat. Upozorňuji, že želatinové bonbóny z jehličnanů nejsou moc atraktivní. Ne každému chutnají. Když jsme byli na destilaci borovice mugo v Bergile, koupila jsem lidem na kurzy jejich bonbóny. A účastníci kurzů z nich opravdu moc nadšení nebyly.
Tvrdé lesní bonbóny s cukrem, to je jiná lahoda! Do nich přidávám i éterický olej. Pokud přidávám éterický olej dbám na to, aby byl v bio kvalitě.
Dávejte si na tu kvalitu pozor, přátelé.
Na tvrdý lesní bonbón potřebuji hydrolát, nebo zase výluh z jehličnanu. Recept jsem psala v článku o kousek výše.
Potřebujeme:
Do hrnce naleju zvolený hydrolát, vsypu cukr a vařím do táhlého sirupu. Jakmile je hmota hustší, vsypu posekané výhonky, odstavím. Ty výhonky jsou měkkoučké, jemňoučké. V bonbónu je nezaregistrujete. Věřte mi.
Až v této chvíli kapu do hmoty zvolený éterický olej. Éterický olej nevaříme. Do tohoto množství kapu 10 kapek bio éterického oleje.
Po ztuhnutí bonbónů se doporučuje obalit bonbóny moučkovým cukrem. Ovšem tohle už je pro mě doslova fuj. Cukru už stačí.
A proto mám připravenou nasušenou bio kůru z citrusů, kterou používám na pečení.
Vsypu ji do misky a bonbóny v ní obalím. Buďte v pohodě, vážně je to chuťově dobré!
Myslím si, že v tomto je můj nápad velmi originální.
Tak si pěkně vychutnějte ten sladký a krásný život, přátelé.
Jsem profesionální holistická aromaterapeutka, zdravotní masérka a bylinářka.
S mým manželem rádi cestujeme. Jezdíme po celém světě, především po Evropě, studovat destilování rostlin na éterický olej a hydrolát. Zajímají nás různé kultury a život v dalších zemích světa.
Učíme a inspirujeme lidi, jak si umět pomoci. Milujeme poznávat svět.
Bydlíme v lese v Brně, kde pořádáme i různé kurzy. Přehled našich luxusních zážitkových kurzů klikněte zde.
I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem.