Užívání éterických olejů vnitřně.

Velmi citlivé téma. Než začnu psát, tak musím upozornit, že v České republice není vnitřní užívání éterických olejů doporučeno.

Je to v pořádku, protože vnitřní užívání éterických olejů patří do rukou vystudovaného Aromaterapeuta s praxí a zkušenostmi.

Např. ve Francii vnitřně éterické oleje užívají, ale tam je mohou indikovat pouze lékaři. Prostě je dobré vědět jaký, který, čí, jak dlouho, kontraidikace atd.

Takže ano, vnitřní užívání éterických olejů patří do rukou odborníka. Je to i z toho důvodu, že 1 kapka éterického oleje je 10 – 50 kg rostliny a tolik vypít na posezení nezvládne ani profesionální ožrala. smajl.jpg

Také díky této opravdu obrovské koncentraci je potřeba VŽDY používat nějaký tzv. nosič.

To znamená buď v medu, nebo rostlinném oleji, vysokoprocentním alkoholu nebo smetaně. Případně můžete použít želatinové tobolky od pana Hádka. Kápnete 1 kapku silice do tobolky, uzavřete tobolku a zapijete vodou jako tabletku. Je to bezpečnější, než kapat do vody nebo rovnou do pusy. Éterické oleje jsou neslučitelné s vodou, po destilaci plavou na povrchu, takže je blbost kapat si éterický olej do vody a chtít ho vypít.

Oregano – ukázka proč neužívat éterické oleje vnitřně. 

Ulpí na sliznici, buď v ústech, nebo po cestě k žaludku, může neskutečně hodně ublížit, například popálením sliznice.

Článek i s videem o rozpustnosti éterických olejů v koupeli. 

Upozorňuji, že užívání éterických olejů je na vaše vlastní riziko.

tobolky.jpg

Opravdu ne každý éterický olej lze užívat vnitřně! Pokud tak budete činit, je to na vaši vlastní zodpovědnost! Závisí to totiž na tom, jestli není toxický, to znamená jakou má biochemickou specifikaci a samozřejmě NA KVALITĚ ÉTERICKÉHO OLEJE!

Xenie Bodorík Pilíkova
Jsem aromatolog, klinický aromaterapeut a homeopat. Ukazuji lidem alchymistickou cestu od bylinek k vůním. Propojuji nebe a zem, tělo a duši pomocí přednášek a kurzů aromaterapie, bachových esencí, metody EFT a dalších cest. https://energieodxenie.cz/online-kurzy-od-xenie/>>

Chcete si umět pomoci v nemoci?

Například pomocí tkáňových solí?

Anebo aromaterapie? 

Zajímá vás magická síla koření pro tělo a Duši? 

Nabídka a přehled všech online kurzů, takový rozcestník klikněte zde. 

A pokud nás chcete poznat osobně, jsme vám sympatičtí, můžete k nám zajít na nějaký odborný  nebo zážitkový kurz sem:

těšíme se na živé setkání s vámi

A nakonec, kdo má zájem být informovaný jako první o mých online kurzech, nechť vstoupí sem a svobodně se rozhodne.

Ať je naše setkání ku prospěchu nás všech. 

I když mám recepty a rady v článcích vyzkoušené a aplikuji je ve svém běžném životě, jejich použití nenahrazuje lékařskou péči a VŽDY, při závažném onemocnění, anebo když je jakákoliv pochybnost o svém zdravotním stavu, by se měl člověk poradit se svým lékařem. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů